basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Nominacje do tytułu Legnicka Książka Roku 2019

Przez   /   11/02/2020  /   2 Comments

Kapituła Konkursu o honorowy tytuł Legnicka Książka Roku 2019 nominowała sześć pozycji. Uroczysty finał konkursu odbywającego się pod patronatem Prezydenta Miasta Legnicy odbędzie się 14 marca br. o godz. 17.00 w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy

Nominowane pozycje to “Zarys dziejów kolei w Legnicy” Konrad Bysia i Marka Żaka (Muzeum Miedzi w Legnicy, 2019), powieść  “Mało brakowało” Moniki B. Janowskiej (Wydawnictwo Lucky, Radom, 2019), album “Tutor. Chyła: malarz, mistrz, mentor” autorstwa Zbigniewa Kraski, Mirosława Ratajczaka i Janiny Stasiak (Galeria Sztuki w Legnicy, 2019), “Poniemieckie” Karoliny Kuszyk (Czarne 2019), “Przygody skarpetek” napisane przez dzieci z klasy 2b Szkoły Podstawowej nr 4 im. Wł. Puchalskiego w Legnicy pod opieką B. Scharfenstein-Kapuścińskiej (Szkoła Podstawowa nr 4 w Legnicy, 2019) oraz “Zapomniane obrazy: Łemkowszczyzna w fotografiach Johna Masleya z lat 1923 i 1938 ” pod redakcją Jerzego Starzyńskiego (Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca Kyczera,2019).
Jury wybrało powyższe książki spośród 34 wydawnictw, które ukazały się w 2019 roku, przedłożonych do wglądu przez organizatorów – Legnicką Bibliotekę Publiczną
i Muzeum Miedzi w Legnicy. Ocenie poddano książki związane treściowo z Legnicą, napisane przez autora pochodzącego lub mieszkającego w Legnicy, wydane w Legnicy.
Oceniano: staranność edytorską, estetykę, szatę graficzną, staranność redakcyjną, atrakcyjność tematu, wartość poznawczą i wartość artystyczną, oryginalność, efekt indywidualnej pracy osoby lub zespołu, oddziaływanie na społeczność miasta, regionu, kraju.

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 46 dni temu dnia 11/02/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 15, 2020 @ 10:26 am
  • W dziale: kultura

2 komentarze

  1. Lustrator pisze:

    powiedzmy to tak.TAKIE rzeczy nalezy ujawniac w celach prewencyjnych i szkoleniowych.I do tego sluza takie portale.

  2. Lustrator pisze:

    zadziwjace z jaki zaparciem mecenasik walczy na stronach.Mecenasik powinien skupic sie na sadzie w ktorym musi wytlumaczyc dlaczego wzial na siebie sprawe dwoch stron tej samej sprawy tlumaczac ze pieniadze wzial tylko od jednej tym samym domniemujac ze jedna strona juz byla przegrana.Nie rozumiem skad u mecenasika taki zapal zeby juz dezawuowac opinie portalu.Przyjdzie na to czas ,przyjdzie czas…mecenasiku.

You might also like...

2269_1585296949

LCA i Yaron Kohlberg polecają koncerty online

Read More →