PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

300 tys. zł z Ministerstwa Kultury dla Teatru Avatar

Przez   /   14/02/2020  /   Komentowanie nie jest możliwe

Teatr Avatar drugi rok z rzędu otrzymał grant z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tym razem chodzi o 300 tysięcy złotych. Rok temu avatarowcy dostali 110 tys. zł. 

Avatar zawalczył o pieniądze na kontynuowanie modernizacji budynku po byłej szkole medycznej (ul. św. Piotra 14). Marzy mu się scena teatralna z widownią i zapleczem, która jednocześnie zachowałaby funkcje sali ginastycznej. Projekt “Scena na Horyzoncie” zwyciężył w ministerialnym programie Infrastruktura Kultury.

- Od połowy 2016 roku na remont i wyposażenie obiektu oraz terenu przynależącego pozyskaliśmy ze środków zewnętrznych blisko milion złotych – przypomina Olga Pirecka z Teatru Avatar. – Otrzymane dofinansowanie stanowi kolejny krok ku wzbogaceniu oferty kulturalnej oraz edukacyjnej miasta, ponadto wspiera godne zaufania miejsce o wychowawczym wpływie na otoczenie.

Teatr Avatar ma już 16 lat. Powstał i istnieje dzięki pasji ludzi, którzy go tworzą. Od 4 lata prowadzi Akademię prowadzącą zajęcia ze sztuki ruchu, sztuk plastycznych oraz teatralnych. Jego zasługą jest stworzona przy ul. św. Piotra przyjazna i bezpieczna przestrzeń, mogącą stanowić wizytówkę miasta.

- Każde działanie, którego się podejmujemy, ma na celu doskonalenie miejsca, które jednoczy ludzi, uczy, wychowuje, zapisuje w pamięci odwiedzających wyjątkowe chwile – mówi Olga Pirecka. – Obcowanie ze sztuką, fizycznością, prezentacjami na scenie mają duże znaczenie w procesie akceptowania siebie, uwrażliwiają, oswajają z podejmowaniem wyzwań, kształtują system wartości moralnych. W środowisku Avatara gromadzą się osoby z potencjałem, pragnące nie tylko ukazywać swe umiejętności, lecz również czynić świat lepszym i piękniejszym powielając pozytywne wzorce.

FOT. TEATR AVATAR

 

    Drukuj       Email

You might also like...

kluczynski

Prokurator Kluczyński zastąpi Harasimiuka w PO

Read More →