Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Aleksandra Lipczak i Marcin Kydryński Nocą w Bibliotece

Przez   /   01/06/2017  /   No Comments

Podróże będą tematem Nocy Bibliotek, którą na 3 czerwca przygotowuje Legnicka Biblioteka Publiczna. Wśród zaproszonych gości są podróżnicy i autorzy bestsellerowych książek o odkrywaniu świata: Aleksandra Lipczak, Marcin Kydryński, Ryszarda Kosek, Maja Górska. Kameralny koncert w siedzibie LBP da Agnieszka Rycombel. Początek przygody o godz. 17. Polecamy!

 

Program legnickiej Nocy w Bibliotece został tak pomyślany, by zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli znaleźli w nim coś dla siebie. Młodszym LBP proponuje m.in. warsztaty poświęcone Afryce, konkursy z nagrodami, spotkanie z czternastoletnią Mają Górską – autorką przygodowej powieści “Magiczna winnica” oraz projekcję filmu “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra. LBP zaprasza 3 maja od godz. 17 do późnego wieczora. Szczegóły na plakacie.

W tym samym czasie do Sali Spotkań LBP zajrzy kilku intrygujących gości. Pierwszym będzie legnicka podróżniczka Ryszarda Kosek, która opowie o swej wyprawie do Australii. Zaproszenie biblioteki przyjęła też inna legniczanka, Aleksandra Lipczak. Wydawnictwo Dowody na Istnienie wydało niedawno jej książkę “Ludzie z Placu Słońca” – owoc kilku lat spędzonych w Hiszpanii; współczesny portret europejskiego kraju i jego mieszkańców zmagających się  z bezrobociem, bandyckimi kredytami, brakiem perspektyw, wymieraniem wiosek, napływem turystów, migracją.  Będzie okazja by porozmawiać o rozczarowanej kapitalizmem Hiszpanii i być może wyciągnąć z tej lekcji jakąś naukę dla Polski. Bohaterem wieczoru będzie Marcin Kydryński – podróżnik, fotograf, autor tekstów i dziennikarz muzyczny; jeden z najbardziej charakterystycznych głosów radiowej “Trójki”, w której co niedzielę zaprasza na “Siestę”. Pretekstem do spotkania będzie książka “Biel. Notatki z Afryki”, zbierająca zdjęcia, obserwacje i wspomnienia zgromadzone podczas 25 lat podróży po Czarnym Lądzie. Ale zapewne legniccy fani skorzystają z okazji, by porozmawiać z Kydryńskim również o muzyce świata. A chwilę później dżwięki świata wypełni Salę Spotkań, bo w muzyczną podróż przez kontynenty zabierze publikę legnicka wokalistka jazzowa Agnieszka Rycombel.  Szczegóły na plakacie.

Dla tych, do których obraz przemawia bardziej niż słowo, przygotowano przegląd filmów o tematyce podróżniczej. Złożą się na niego trzy dokumenty: “Ziemia Lądecka. Wędrówki po niezwykłych miejscach”, “Srebrny Lew. Wędrówki po ziemi bystrzyckiej” oraz “Twierdza Kłodzka”.  Szczegóły na plakacie.

Wstęp wolny. 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1208 dni temu dnia 01/06/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 31, 2017 @ 3:41 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

krol-lear-24-1024x574 (1)

“Król Lear” Augustynowicz. Majak o odpowiedzialności

Read More →