helios1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

HuRaban. Muzyka świata na koncercie w teatrze

Przez   /   31/05/2017  /   No Comments

Mieszanka języków i folkowych melodii z różnych stron świata. Żeński duet muzyczny HuRaban (od niedawna wzmocniony legnicką wokalistką tercet), a do tego grono legnickich przyjaciół. Wszystko razem podczas koncertu, który odbędzie się w niedzielę 4 czerwca w legnickim teatrze. Początek o godz. 18.00. Bilet: 15 zł.

Dziwny, a nawet zagadkowy, jest tytuł nadany koncertowi: „LEGNICOŚ(ć).REFUSE”. Jest tu i kawałek Legnicy zapisany w życiorysach wykonawców, i tajemnicze coś, ale także połączenie jednego z drugim, jak klimat miejsca tego muzycznego wydarzenia. Jest też w tytule angielskie słowo, które bywa zarówno rzeczownikiem (śmiecie, odpadki), jak i czasownikiem (odrzucać, odmawiać) oznaczającym brak akceptacji. Czy to tylko przewrotność, czy też odrobina goryczy połączonej z sentymentem do korzeni i źródeł, jak to bywa u artystów, którzy w nieustannej wędrówce poszukują miejsca, inspiracji, szczęścia, akceptacji? A z tęsknoty wracają czasami do domu.

„HuRaban to zespół podróżujący. Zimową porą ukrywa się na Gomerze – wśród wulkanów kanaryjskich w klimacie tzw. sprzyjającym. W Legnicy stawiał pierwsze kroki. Życiowo i muzycznie. I choć jest mocno kosmopolityczny, to wciąż wraca na “śmietnik” swojej własnej historii” – możemy przeczytać w wizytówce muzycznej formacji.

Na Scenie Gadzickiego wystąpią: HuRaban, czyli Fabiana Raban – kontrabas, darbuka, skrzypce, perkusjonalia, Hanna Włodarczyk – gitara, Monika Zapaśnik – wokal, a także aktorka Joanna Gonschorek – wokal, Amadeusz Naczyński – perkusja oraz poetka Anna Podczaszy – prowadzenie i teksty piosenek.

Każdy, kto miał już okazję posłuchać, co i jak gra HuRaban (np. jesienią ub. roku w legnickiej Caffe Modjeska, czy wcześniej w wykonaniu formacji Nesztojegore), wie, że czeka go mieszanka folkowych tematów z różnych stron świata: Bałkany, Izrael, Ukraina, Polska, Ameryka Południowa, muzyka cygańska i flamenco. Będzie po polsku, angielsku, portugalsku.

- Jest COŚ w Legnicy, co kazało nam zrobić ten koncert. Koncert o przyjaźni, która zawiązała się w tym mieście (mieście trudnego tła), o wszystkich historiach, które się splątały i właśnie teraz MUSZĄ być opowiedziane – dopowiada pomysłodawczyni koncertu Hanna Włodarczyk.

Grzegorz Żurawiński/ @kt Gazeta Teatralna

FOT. HURABAN/ MATERIAŁY PROMOCYJNE  TEATRU MODRZEJEWSKIEJ W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

PLAY CITY przerwa FB

Park Rozrywki Play City ogłasza przerwę na miesiąc sierpień.

Read More →