DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Niepełnosprawni mistrzowie Polski w płukaniu złota

Przez   /   31/05/2019  /   No Comments

Dnia 24. maja 2019r. po raz pierwszy przy kopalni złota Aurelia Fundacja ANIMUS zorganizowała VI Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością. Wzięło w nich udział 37 zawodników m.in. z Bartoszowa, Legnicy, Świerzawy i Złotoryi.  Mistrzami Polski zostali Joanna Beder z Legnicy oraz Józef Staszak ze Złotoryi.

Patronatem honorowym Mistrzostw objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski. Partnerami tego wydarzenia byli Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Złotoryi-Środowiskowy Dom Samopomocy w Złotoryi oraz Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Księstwa Legnickiego z Legnicy. Oficjalne otwarcie zawodów z ramienia organizatora nastąpiło o godzinie 10:00 przez Łucję Marchaj-Miller Prezesa Zarządu Fundacji ANIMUS, z ramienia wolontariatu przez Patrycję Ruszaj, która pomaga Fundacji ANIMUS wraz z całą Rodziną od samego początku tj. od 11 lat, z ramienia osób z niepełnosprawnością przez Kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Złotoryi Panią Agatę Kaczmarek oraz przez Pana Łukasza Pawlaczyk ze Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego Księstwa Legnickiego z Legnicy.

Tegoroczne Mistrzostwa cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród osób z niepełnosprawnością. Brało w nich udział ok. 37 zawodników, m.in. z Bartoszowa, Legnicy, Świerzawy, Złotoryi. Każdy z nich dzielnie Walczył o podium. Zawody były podzielone na dwie kategorie: Niepełnosprawny z Opiekunem oraz Niepełnosprawny bez Opiekuna. W pierwszej kategorii tj. Niepełnosprawny z Opiekunem I miejsce zajęła  Joanna Beder z Legnicy, II miejsce  Edyta Gładysz ze Złotoryi, III miejsce  Edyta Witosz z Legnicy. Natomiast w drugiej kategorii tj. Niepełnosprawny bez Opiekuna I miejsce zajął  Józef Staszak ze Złotoryi, II miejsce Michał Hetmańczyk ze Złotoryi, III miejsce Piotr Dudek  z Bartoszowa.

Emocje sięgnęły zenitu, a wzruszenie wypełniło nie tylko zwycięzców Mistrzostw, ale i przybyłych gości i samych organizatorów po odsłuchaniu podczas wręczania nagród specjalnie przygotowanych na te Mistrzostwa fanfarów przez samego Belushiego – Rafała Ratajczaka, który swoim osobistym urokiem doskonale poprowadził konferansjerkę.

Obok samych Mistrzostw były również warsztaty tematyczne tj. papierowe motyle, gliniane cudaki, słodkie arcydzieła czy barwne chusty. Również były pokazy i warsztaty karate z SHODAN Legnica-Jerzy Łabiński, które na pewno ucieszyły osoby z niepełnosprawnością, ich opiekunów i gości.

Te Mistrzostwa są jedyne w Polsce, a może i w świecie. Dają ogromną radość osobom z niepełnosprawnością, łączą niesamowicie i integrują z osobami pełnosprawnymi – przekonuje Łucja Marchaj-Miller. Na tych Mistrzostwach autentycznie ładuję baterie i zbieram siły do kolejnych akcji naszej Fundacji ANIMUS, uczę się pokory i doceniam życie patrząc szczególnie na dzieci z niepełnosprawnością, które są szczere w okazywaniu swojej radości – dodaje Łucja Marchaj-Miller.

Dziękujemy najlepszym, najszczerszym i autentycznie ceniącym dobro Darczyńcom i oddanym, energicznym Wolontariuszom.

Fundacja Animus

FOT. W. PACHUCKA/ FUNDACJA ANIMUS

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 196 dni temu dnia 31/05/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 31, 2019 @ 10:31 am
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

helios_nmf_201912_sylwester400x578px_v01_taniej

MARATON Sylwestrowy w kinie HELIOS – dwa zestawy do wyboru

Read More →