Helios_baner
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Nasze Rio szuka chętnych na wyjazd do Zakopanego

Przez   /   31/05/2019  /   No Comments

Stowarzyszenie Nasze Rio ze Złotoryi prowadzi rekrutację  na wyjazd do Zakopanego pod hasłem ” Wakacje z Wolontariatem”. Odbędą się tam jubileuszowe X Europejskie Targi Produktów Regionalnych, które  już po raz szósty organizuje Stowarzyszenie  Nasze Rio wraz z Tatrzańską Agencją Rozwoju Promocji i Kultury. 

 
REKRUTACJA
Chcesz nawiązać ciekawe znajomości? Nie boisz się nowych wyzwań? Jesteś osobą ciekawą świata i ludzi? Chcesz wiele zyskać nie tracąc przy tym nic? Nasza oferta współpracy jest dla CIEBIE!!! Na zgłoszenia czekamy do 02.06..2019r. ;)
FORMULARZ REKRUTACYJNY : http://bit.ly/wolontariatzakopane2019
Zapraszamy do wypełnienia formularza rekrutacyjnego na wyjazd do Zakopanego w dn.9-19 sierpnia 2019 na EUROPEJSKIE TARGI PRODUKTÓW REGIONALNYCH. Jest to już szósty wyjazd ze Złotoryjskim Centrum Wolontariatu do Zakopanego. tutaj możesz zobaczyć zdjęcia z poprzednich wyjazdów:
Stowarzyszenie Nasze Rio organizuje wyjazd dla 20 osób w wieku 16+.
Organizator targów tj. Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury zapewniają noclegi i wyżywienie.
Uczestnicy ponoszą wyłącznie koszt dojazdu i ubezpieczenia oraz dopłaty za dodatkowe dwa dni (poza targami 17-19 sierpnia) – razem około 200zł.
Dodatkowym atutem będzie znajomość języka angielskiego.
Dla osób poniżej 18 roku życia wymagana będzie pisemna zgoda rodziców.
Wolontariusze będą odpowiedzialni (zgodnie z umową wolontariacką) przede wszystkim za:
* opiekę nad wystawcami z kraju i zagranicy
* pomoc przy organizacji i obsłudze odbywających się podczas Targów wydarzeń takich jak: koncerty, bankiety, festiwale, parady itp.
* udzielanie informacji osobom odwiedzającym Targi
* pomoc w sprzedaży materiałów okolicznościowych dotyczących Targów
* obsługę namiotu VIP
* wsparcie organizacyjno-porządkowe(tak będziemy też sprzątać)
* pomoc podczas przygotowania Targów oraz ich demontażu
Uczestnicy zobowiązują się do pracy wolontariackiej w wymiarze około 6 godzin dziennie (lub 8-10 godzin co drugi dzień) . Pozostały czas jest czasem wolnym przeznaczonym na odpoczynek i korzystanie z atrakcji Zakopanego i okolic.

INFORMACJE O EUROPEJSKICH TARGACH PRODUKTÓW REGIONALNYCH

Czy można sobie wyobrazić Tatry i Podhale bez góralskiej kultury i tak charakterystycznych dla gór produktów regionalnych? Oczywiście, że nie i każdy region to ludzie go zamieszkujący, krajobraz i produkty charakterystyczne dla tego terenu. Już od lat w całej Europie obserwujemy tendencję do powrotu do źródeł i promowania tego, co u siebie mamy najlepsze.  Coraz bardziej modne stają się produkty wytwarzane według starodawnych receptur i zasad. Do łask wracają tradycyjne i zdrowe potrawy i produkty spożywcze z danego terenu. Ale nie tylko – konsumenci szukają również jako pamiątek nie wszechobecnej tandety, a rzeczy autentycznych, wykonywanych przez lokalnych twórców i producentów. Stąd i powstał pomysł, aby poprzez nasze targi promować to, co w naszym regionie, w Polsce i w Europie jest najlepsze.

Dlaczego warto wybrać się na X Jubileuszowe Europejskie Targi Produktów Regionalnych? Otóż – podczas Targów prezentowana jest bogata oferta różnorodnych produktów wędliniarskich, mleczarskich, owocowo – warzywnych, wyrobów cukierniczych, napojów w tym również wina, piwa, nalewek z Polski i zagranicy. Lecz – nie tylko – targi skierowane są zarówno do profesjonalnych odbiorców jak i wszystkich tych, którzy lubią gotować, szukają inspiracji kulinarnych, mając możliwość spotkać uznane autorytety sztuki kulinarnej. Prezentacje przedstawiane przez kucharzy ze Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników, Koła Gospodyń Wiejskich, kucharzy z rekomendowanych karczm podhalańskich az przedstawicieli miast i powiatów zaprzyjaźnionych – cieszą się co roku ogromnym uznaniem.
Targi są wydarzeniem realizowanym z myślą o przedstawicielach branży producentów żywności certyfikowanej. Miejsce Targów tętni muzyką ludową, zachwyca wyrobami rękodzielniczymi, degustacją potraw. W „Zarembku Tradycji” – dowiadujemy się o tym jak wytwarza się sukno, o tym jakie tajemnice i skarby ukryte są w Tatrzańskim Parku Narodowym, także o historii tradycji Podhala. To unikalne miejsce, w którym możliwość spotkań z twórcami ludowymi przybliża proces tworzenia. Misją Targów jest promocja i prezentacja powiatu tatrzańskiego.
Źródło: Stowarzyszenie Nasze Rio
FOT. STOWARZYSZENIE NASZE RIO
    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1213 dni temu dnia 31/05/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 31, 2019 @ 10:52 am
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

banner_dni_seniora_22,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Oto program Legnickich Dni Seniora! Polecamy!

Read More →