Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

“Niebezpieczne zabawy” w Galerii Sztuki w Legnicy

Przez   /   22/06/2020  /   No Comments

„Niebezpieczne zabawy” – taki tytuł nosi wystawa prac Henryka Cześnika, na którą Galeria Sztuki (pl. Katedralny 1) zaprasza od 26 czerwca do 16 sierpnia. Wstęp wolny.

Zobaczymy zbiór prac przygotowanych przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie, we współpracy z Agencją Zegart. Malarstwo Cześnika wypływa z ducha rysunku, a w jego dziełach to właśnie kreska jest nośnikiem treści i znaczeń. Powracającym motywem jego prac są zdeformowane sylwetki ludzkie. Artysta najczęściej korzysta z wielkoformatowych płócien, a jego dzieła przyciągają wzrok rozmachem i wyrazistością.

Cześnik w swojej twórczości snuje narrację i opowiada historie, sięgając przy tym po bardzo różnorodne źródła, od własnych wspomnień, przez opowieści zasłyszane od innych, po nawiązania do historii sztuki.

Henryk Cześnik urodził się 12 kwietnia 1951 roku w Sopocie. Jest absolwentem Wydziału Malarstwa PWSSP w Gdańsku. Dyplom uzyskał w pracowni Kazimierza Ostrowskiego w 1977 roku. Od 2003 roku jest profesorem na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie prowadzi malarską pracownię dyplomującą na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Brał udział w ponad stu wystawach indywidualnych w renomowanych galeriach świata. Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów narodowych Polski oraz w kolekcjach prywatnych.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 45 dni temu dnia 22/06/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 22, 2020 @ 9:09 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

OPSz_KUBEK_CERAMICZNY28

Ruszyły letnie warsztaty w Otwartej Pracowni Sztuki

Read More →