Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Niebawem Legnica Cantat – rozśpiewane całe miasto

Przez   /   25/05/2023  /   No Comments

Jedynie tydzień pozostał do rozpoczęcia 53. edycji Festiwalu Chóralnego Legnica Cantat. Na najbliższe dni Legnickie Centrum Kultury zapowiada szereg działań animacyjnych w różnych przestrzeniach miasta.

W ramach znanej z poprzednich lat akcji “Śpiewające autobusy” w autobusach miejskich będzie można spotkać młodych artystów z Zespołu Pieśni i Tańca Legnica, zachęcających pasażerów do wspólnego śpiewu oraz uczestnictwa w festiwalowych wydarzeniach. 30 maja w ten sposób krążyć po Legnicy będą dwie grupy w autobusach linii 3 i 15 (wyjazd ok. godz. 8:50. 31 maja jedna grupa będzie śpiewać w autobusach linii 3, 15, 23 i 24 (wyjazd ok. godz. 16).

Druga akcja nosi nazwę “Rozśpiewana Legnica”. W przestrzeniach miasta pojawią się chóry i zespoły wokalne, które krótkimi występami zachęcą do udziału w nadchodzącym festiwalu. 30 maja o godz. 17.30 na schody obok Galerii Ring wystąpi Chór Madrygał. 1 maja o godz. 17.00 w patio Galerii Piastów zaprezentuje się Chór Gospel Dream. 1 czerwca o godz. 17.00 na schodach Kościoła Najświętszej Marii Panny zaśpiewają Chór Amabile, (działający przy Legnickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku funkcjonującym przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz  Chór Cantus z II LO. 2 czerwca o godz. 17.30 w okolicach restauracji Ratuszowa pojawi się Zespół Pieśni i Tańca Legnica.

FOT. LEGNICKIE CENTRUM KULTURY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 419 dni temu dnia 25/05/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 25, 2023 @ 10:10 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

KWADRAT_BANER_oprowadzanieEMPATIA

W piątek pożegnanie ze Srebrem w Galerii Sztuki

Read More →