schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Biżuteria z folii bąbelkowej? Artyści pokażą, jak to się robi

Przez   /   24/05/2023  /   No Comments

Galeria Sztuki w Legnic zaprasza do udziału w warsztatach artystycznych z folią bąbelkową w roli głównej. 

Legnicki Festiwal SREBRO to setki ekskluzywnych obiektów z pogranicza sztuki złotniczej i dizajnu… ale nie tylko. To także kilometry folii bąbelkowej chroniącej cenne przedmioty, która również doczekała się swoich „pięciu minut”. Jest bowiem główną bohaterką wystawy POP it or PIN it i tworzywem autorskiej biżuterii kolektywu Extranalities. Z ekspozycją związane są przynajmniej dwie pokusy. Pierwsza, to… przebijanie foliowych bąbelków. Można jej ulec – w Galerii Satyrykon jest na to przestrzeń. Druga – równie nieodparta – to podjęcie wyzwania Extranalities – potraktowanie folii jako materiału do artystycznych działań. To drugie pragnienie można zrealizować na warsztatach organizowanych przez Galerię Sztuki 25 maja o godzinie 17.00.

Według portali budowlanych folia służy do ochrony przed wstrząsami, izoluje od wysokich i niskich temperatur, zabezpiecza przed wilgocią i… nie nadwyręża portfela. Bywa też stosowana przez artystów, nie tylko plastyków. O tym jednak nie wspominają fora budowlane. Tematem warsztatów będą właściwości ochronne folii i refleksja nad tym co lub kogo chcielibyśmy chronić. Drogie nam osoby, części ciała, ważne dokumenty? A może wspomnienia i… nerwy, bowiem przebijanie palcami foliowych bąbelków podobno rozładowuje stres. Warsztaty będą okazją do stworzenia foliowej biżuterii lub ubrania ochronnego, a może też torby zabezpieczającej ważne wydarzenia lub… parawanu? Wybór należy do warsztatowiczów. Zajęcia rozpoczną się na wystawie POP it or PIN it w Galerii Satyrykon przy ul. Rynek 35, o godzinie 17.00 i będą kontynuowane w Galerii Sztuki przy pl. Katedralnym 1.

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych, wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: galeria@galeria.legnica.eu lub telefonicznie 535 600 599.

Samoochrona. Warsztaty z bąbelkami
Galeria Sztuki, start w Galerii Satyrykon, 25 maja, czwartek, godzina 17.00

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 421 dni temu dnia 24/05/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 24, 2023 @ 4:09 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

KWADRAT_BANER_oprowadzanieEMPATIA

W piątek pożegnanie ze Srebrem w Galerii Sztuki

Read More →