AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Dom Maria w Legnicy. Dom szczęśliwej starości

Przez   /   31/05/2019  /   No Comments

Ludzie starsi, z symptomami schorzeń wieku starczego, niekiedy z demencją, mają w legnickim Domu Maria stałą opiekę, grupową i indywidualną rehabilitację i inne zajęcia, by mogli maksymalnie długo zachować dobrą formę i cieszyć się życiem.

Otwarta rok temu przy ul. Gliwickiej placówka jest pierwszym prywatnym domem pomocy społecznej w Legnicy, zarejestrowanym w ratuszu i działającym na podstawie oficjalnego zezwolenia. Oferuje miejsce dla samotnych seniorów i innych osób wymagających stałej opieki (chorych somatycznie, w tym chorych z Alzheimerem, itd.) za stawki niekiedy o kilkaset złotych niższe niż w publicznych domach pomocy społecznej w naszym regionie. W Domu Maria czekają na nich dwuosobowe, wygodnie urządzone pokoje, z osobnymi łazienkami. Są wyposażone m.in. w specjalistyczne łóżka dostosowane do indywidualnych potrzeb rezydentów. Na część wspólną składają się jadalnia, świetlica oraz przestronna sala rehabilitacyjna, wykorzystywana podczas indywidualnych i grupowych zajęć pod nadzorem specjalistów z CostaMed.
Całodobową opiekę zapełnia kadra złożona z wykwalifikowanych opiekunek i pielęgniarek. Korzystają ze wsparcia lekarza rodzinnego, który raz w tygodniu odwiedza placówkę, bada pensjonariuszy, wypisuje recepty i udziela zaleceń co do diety, rehabilitacji lub trybu życia. Również regularnie na ul. Gliwicką zagląda psycholog. Do aktywnego życia mają ich zachęcać także comiesięczne imprezy integracyjne z udziałem gości z zewnątrz, m.in. wnoszących sporo radości w życie Domu Maria dzieci z Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy i bliskich sąsiadów z Przedszkola Niepublicznego Hobbit.
Atutem DPS Maria jest też położenie w zacisznej i spokojnej okolicy, zarazem blisko centrum Legnicy. Z Gliwickiej łatwo dojechać do szpitala wojewódzkiego. W pobliżu są liczne ośrodki rehabilitacyjne i przychodnie, gdzie w razie potrzeby można zwrócić się o doraźną pomoc. Dzięki wygodnej lokalizacji, seniorzy są łatwo dostępni dla swoich bliskich. To gwarantuje rezydentom Marii lepszą opiekę i więcej kontaktu z otoczeniem, tak ważnego dla zapobiegania procesom starzenia.

tekst sponsorowany

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 242 dni temu dnia 31/05/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 31, 2019 @ 12:01 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Doktor Oczko – pierwszy w regionie optyk tylko dla dzieci

Read More →