PWSZ_wirt
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Narodowe Centrum Kultury przeszkoli GOKiS Kunice

Przez   /   06/04/2021  /   No Comments

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach znalazł się w gronie 28 instytucji kultury z całej Polski, które zakwalifikowały się do drugiego etapu projektu „Zaproś nas do siebie!” organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Chęć udziału w bezpłatnym całorocznym programie szkoleniowym wyraziło aż 97 instytucji kultury z całej Polski. Komisja oceniająca zakwalifikowała do dalszego etapu 28, w tym z województwa dolnośląskiego 4 ośrodki działające w zakresie kultury. Oprócz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kunicach w tym gronie znalazły się: Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie, Świdnicki Ośrodek Kultury.

„Zaproś nas do siebie!” to projekt dedykowany zespołom domów, centrów i ośrodków kultury z całej Polski. Poprzez organizację szkoleń dla pracowników instytucji, spotkania online, wsparcie dla dyrekcji, wizyty studyjne w regionach, konsultacje z ekspertami, grupowe zadania oraz udział w wydarzeniach organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury organizator pragnie wzmocnić zespoły i dać im zastrzyk inspiracji w pracy nad ofertą programową instytucji.

Dla zespołu GOKiS-u Kunice jest to szansa, by jeszcze bardziej wzbogacić zakres swoich działań, dotrzeć ze swoją ofertą do wszystkich mieszkańców i przekonać, że jakość świadczonych usług nie zależy od tego, gdzie znajduje się ośrodek kultury, ale jaki potencjał, jakie kwalifikacje pracowników i jaka motywacja drzemie w zespole ludzi chętnych do doskonalenia się. Udział w projekcie jest bardzo atrakcyjny i nobilitujący dla zespołu. Instytucja może się rozwijać, nie ponosząc przy tym żadnych wydatków.

- Chcemy się uczyć, bo poprzez własny rozwój możemy pomagać w rozwoju innym. Chcemy być placówką podążającą za nowymi trendami i tworzącą ciekawe działania, które są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców naszej gminy. Pragniemy stać się animatorami życia kulturalnego, stworzyć ofertę, która będzie atrakcyjna dla naszych odbiorców. Ważna jest dla nas także współpraca z innymi podmiotami działającymi na naszym terenie – przede wszystkim kołami gospodyń wiejskich, stowarzyszeniami i klubami sportowymi w taki sposób, aby skoordynować wspólne działania i czerpać wzajemnie z własnych możliwości – motywują swoją chęć działania pracownicy GOKiS Kunice.

Źródło: GOKiS Kunice

FOT. NCK

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

jedzieszmysl-36-1024x573

Wyrok utrzymany. 3 lata więzienia za śmierć 2 dzieci

Read More →