schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Najlepsi recytatorzy jutro do posłuchania w Modjeskiej

Przez   /   12/05/2023  /   No Comments

Eliminacje rejonowe 68.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędą się 13 maja br. (sobota) w teatralnej Art Cafe Modjeska w Legnicy od godz.10.00 do 14.00.

W najbliższą sobotę w teatralnej Art Cafe Modjeska będzie można posłuchać poezji śpiewanej oraz recytacji w wykonaniu młodzieży i dorosłych, laureatów z rejonu legnickiego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, czyli z powiatów: legnickiego, jaworskiego, lubińskiego i złotoryjskiego. Prezentacje konkursowe są bezpłatne dla publiczności i potrwają od 10.00 do 14.00.

Jest to kolejny, po eliminacjach miejskich etap konkursu, który ma charakter otwarty: jest przeznaczony dla młodzieży ze szkół średnich, studentów, dorosłych i seniorów. Jak zawsze zmagania odbędą się w czterech turniejach: recytatorskim, „wywiedzionego ze słowa”, teatru jednego aktora i poezji śpiewanej.

W kategorii dorosłych występują wszyscy, którzy nie uczą się już w szkole średniej, czyli: studenci, osoby pracujące lub nie oraz seniorzy. W tej kategorii wstęp na konkurs mają zamknięty jedynie studenci i absolwenci uczelni aktorskich.

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy organizuje konkurs wspólnie z Towarzystwem Kultury Teatralnej w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do konkursu zgłosiło się ponad 20 osób, wśród nich młodzież ze szkół średnich i dorośli.

Teatr zaprasza do obejrzenia prezentacji tego najstarszego i najważniejszego konkursu recytatorskiego w Polsce, tym bardziej, że wielu legnickich uczestników wygrywając kolejne etapy dociera do eliminacji ogólnopolskich.

Przesłuchania są otwarte dla publiczności.

Eliminacje rejonowe 68.OKR odbędą się 13 maja br. (sobota) w teatralnej Art Cafe Modjeska w Legnicy o godz.10.00.

źródło: Teatr Modrzjewskiej

FOT. KAROL BUDREWICZ

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 380 dni temu dnia 12/05/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 12, 2023 @ 2:35 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

image001

Empatia w Koperniku. Wystawa prac studentów ASP

Read More →