AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Wyniki eliminacji rejonowych konkursu recytatorskiego

Przez   /   15/05/2023  /   No Comments

Adam Czochara, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, wygrał turniej recytatorski w ramach eliminacji rejonowych  68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W turnieju poezji śpiewanej jury przyznało zwycięstwo Henrykowi Grzywie z Legnickiego Pola. Za występ w kategorii “wywiedzione ze słowa” nagrodzono Lidię Kołodziej z Lubina. 

Rejonowy etap konkursu odbył się w sobotę w Teatrze Modrzejewskiej. Jury, w skład którego wchodziła Edyta Pietruszka – instruktorka teatralna z Wrocławia – oraz dwoje legnickich aktorów Małgorzata Urbańska i Bartosz Bulanda, obejrzało występy 21 uczestników z Legnicy oraz powiatów legnickiego, jaworskiego, lubińskiego i złotoryjskiego.

W turnieju recytatorskim w kategorii młodzieżowej nagrodziło Adriana Czocharę z I LO w Legnicy (I miejsce), Katarzynę Mroczek ze Spółdzielczego Klubu „Piast” w Jaworze (II miejsce) oraz Mateusza Pawlika z Zespołu Szkół Budowlanych w Legnicy (III miejsce). Cała trójka będzie reprezentować region w etapie wojewódzkim konkursu. Wyróżnienie bez kwalifikacji przyznano Hannie Węglińskiej z Klubu Gońca Teatralnego w Legnicy.

W turnieju „wywiedzione ze słowa” Lidia Kołodziej z Lubina dostała nagrodę z kwalifikacją do eliminacji wojewódzkich.

W turnieju poezji śpiewanej poza reprezentantem Legnickiego Pola Henrykiem Grzywą jury nagrodziło Lenę Matyjewicz z Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy (II miejsce) oraz Karolinę Najdek z V LO w Legnicy (III miejsce). Wszyscy troje dostali kwalifikację do eliminacji wojewódzkich. Wyróżnienie bez kwalifikacji otrzymał Dominik Kwiatkowski ze Spółdzielczego Klubu „Piast” w Jaworze.

FOT. KAROL BUDREWICZ/ TEATR MODRZEJEWSKIEJ W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

obraczkowanie_mlodych_sokolow_w_hucie_miedzi_glogow_5_

Młode sokoły dostały po obrączce od KGHM

Read More →