Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Na A4 autobus blokował przejazd karetce na sygnale

Przez   /   19/02/2020  /   No Comments

Na autostradzie A4 pod Legnicą kierowca autobusu blokował przejazd karetki pogotowia na sygnale. Film nagrany przez ratownika trafił do sieci, wywołując falę komentarzy. Sprawą zajęła się legnicka policja, która ustaliła i przesłuchała podejrzanego. Grozi mu grzywna bądź nagana. Za nieodpowiedzialne zachowanie na drodze stracił też pracę.

Do zdarzenia doszło 14 lutego w rejonie zjazdu z A4 na Koskowice. Na filmie z karetki widać, jak przed nią lewym pasem autostrady w kierunku Wrocławia jedzie autobus sieci Flixbus. Słychać sygnały dźwiękowe jadącej za nim karetki. Widać też jak jej kierowca długimi światłami prosi o ustąpienie mu drogi. Mężczyzna za kierownicą autobusu nie reaguje. Karetka, wciąż na sygnale, zjeżdża na prawy pas, desperacko szukając możliwości wyprzedzenia pojazdu. Po chwili wraca za autobus. Dopiero wtedy kierowca z Flixbusa ustępuje jej miejsca.

Link do filmu  TUTAJ.

Według ratownika, który nagrał film na A4 i umieścił go w internecie, karetka była blokowana przez około 3-4 minuty. Autobus miał w tym czasie wiele okazji, by zjechać na lewy pas.

Przewoźnik przeprosił za zachowanie swego pracownika. Flixbus wystosował też komunikat: “Bezpieczeństwo oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego to dla nas kwestie priorytetowe. Wyjaśniliśmy sprawę z naszym partnerem autobusowym obsługującym ten kurs, w wyniku czego zakończył on współpracę z kierowcą, który nie ustąpił miejsca pojazdowi uprzywilejowanemu. Dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.”

FOT.  SCREEN Z YOUTUBE.PL/ BARTOLO 071

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 41 dni temu dnia 19/02/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 19, 2020 @ 4:35 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wielki-piatek-2013-115-1024x682

Biskup zamyka kościoły na czas mszy. Inna Wielkanoc

Read More →