basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Ile legnickie instytucje wyciągnęły od Glińskiego?

Przez   /   19/02/2020  /   No Comments

Z 19 wniosków o dofinansowanie, złożonych przez legnickie instytucje do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tylko dwa uzyskały w tym roku finansowe wsparcie. Oba zostały zgłoszone przez Teatr Modrzejewskiej. W zdecydowanej większości możliwe są wciąż odwołania od wyników naboru. Część konkursów nie została jeszcze rozstrzygnięta. 

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy wywalczył sobie 80 tys. zł na produkcję teatralnego serialu dla najmłodszych widzów oraz 60 tys. zł na pokaz spektaklu “Łemko” oraz warsztaty aktorskie we Lwowie. Pomimo pozytywnej oceny po I naborze bez dofinansowania zostały trzy inne wnioski teatru. Dotyczyły drugiej edycji społeczno-kulturalnego projektu “Teatr, którego sceną jest miasto”, zakupu wyposażenia na potrzeby Sceny na Piekarach oraz zorganizowania kursu edukacyjnego dla aktorów pod hasłem Studio Modrzejewskiej.

W Warszawie przepadły wszystkie wnioski o pieniądze dla Legnickiego Centrum Kultury, Galerii Sztuki, Muzeum Miedzi. Wnioskodawcy mogą złożyć odwołanie i czekać na ponowną weryfikację lub spróbować szczęścia w II naborze. LCK ubiegał się o dotację na następujące projekty: “Qlturka na Trawie czyli piknik Młodego Artysty”, “Młodzi Kreatywnie”, “Kurs improwizacji organowej”, “Muzyka dla dziadka i smyka”, “Zbiory Galerii Satyrykon – digitalizacja i udostępnianie zbiorów”.  Galeria Sztuki w Legnicy wnioskowała o wsparcie projektów “Foto Trip”, “Czytelnictwo”, “Spotkania ze sztuką” oraz na informatyzację galerii. Muzeum Miedzi liczyło na pieniądze na zakup samochodu osobowo-dostawczego na swoje potrzeby.

W rozstrzygniętych już naborach bez powodzenia brał też udział Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy. Zabiegał o środki na zakup instrumentów muzycznych oraz organizację XV Festiwalu Rytmu Drum Battle. Nie powodło się Legnickiemu Towarzystwu Społeczno-Kulturalnemu, które chciało z pomocą ministerstwa wspierać kulturalne aspiracje seniorów. Przepadł wniosek Muzeum Techniki i Motoryzacji w Legnicy o dotację na digitalizację i udostępnianie zgromadzonych eksponatów.

FOT. BARTŁOMIEJ SOWA/ TEATR MODRZEJEWSKIEJ

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wielki-piatek-2013-115-1024x682

Biskup zamyka kościoły na czas mszy. Inna Wielkanoc

Read More →