AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Na 12 ha w Legnicy będzie centrum logistyczne

Przez   /   23/09/2023  /   No Comments

Katowicka spółka DL Invest Grup XXXIV planuje wybudować przy ul. Gniewomierskiej w Legnicy centrum logistyczne składające się z trzech hal magazynowo-produkcyjnych. Już uzyskała w urzędzie miasta decyzję środowiskową

DL Invest Group buduje pod wynajem centra logistyczne, parki handlowe i centra biurowe. Realizuje inwestycje w całej Polsce, a w swym portfolio chwali się posiadaniem 2 mln metrów kwadratowych nieruchomości komercyjnych.

W rejonie ul. Gniewomierskiej i Transportowej w Legnicy planuje budowę trzech hal magazynowo – produkcyjnych z zapleczami socjalno – biurowymi wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną. Teren inwestycji obejmuje 9 działek o łącznej powierzchni 12 ha,  porośniętych dziś drzewami, krzewami i roślinnością trawiastą.

W budynkach magazynowych będzie prowadzona typowa działalność magazynowa i logistyczna, na trzy zmiany, 24 godziny na dobę. Przewiduje się, że centrum będzie obsługiwać ok. 220 pojazdów ciężarowych w ciągu dnia i 30 ciężarówek w nocy. Do tego ponad 900 aut osobowych pracowników i klientów na dobę. Praca będzie polegać na rozładunku, przeładunku lub magazynowaniu towarów do momentu dalszej dystrybucji i sprzedaży. Trafiać tu mają artykuły, takie jak np. maszyny i urządzenia, kosmetyki, materiały elektroniczne, elektryczne, wentylacyjne, sanitarne, komputery, części do maszyn i urządzeń, rowery, towary spożywcze, przesyłki kurierskie, sprzęty laboratoryjne, sprzęty medyczne, meble, odzież. Planuje się sortowanie przesyłek, paczek, itd, przepakowywanie artykułów, ich montaż i składne (np. montaż gotowych komponentów w całe układy, np. składanie liczników samochodowych, podzespołów elektronicznych i innych).

Inwestor podkreśla jednak, że “na obecnym etapie nie jest znany rodzaj działalności przyszłych najemców projektowanej hali, w przypadku realizacji przedsięwzięcia mogącego znacząco oddziaływać na 9 środowisko w rozumieniu przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 września 2019 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (t. j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1839), najemcy zobowiązani będą do uzyskania stosownej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na swoją działalność, jeżeli jej zakres będzie mieścić się w katalogu przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko.”

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

zaklady_gornicze_rudna_swietuja_jubileusz_50_lecia

50-lecie Zakładów Górniczych Rudna: kronika, rajdy, mural

Read More →