OSOBUS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Cud przed wyborami: ciepło w Głogowie potanieje

Przez   /   21/09/2023  /   No Comments

Wniosek o obniżenie stawek za ciepło dla mieszkańców Głogowa trafił już do Urzędu Regulacji Energetyki. Niższa cena będzie obowiązywać od października tego roku i nie wzrośnie w kolejnym kwartale.

– Uwzględniliśmy zmianę cen gazu na światowych rynkach, wartość uprawnień do emisji CO2 i – przede wszystkim – sytuację mieszkańców. To pozwoliło nam na obniżenie stawki za ciepło w Głogowie o blisko 20 procent. Wierzymy, że będzie to odczuwalna zmiana dla przeszło 20 tys. gospodarstw domowych w Głogowie – mówi Piotr Chęciński, dyrektor komunikacji korporacyjnej KGHM Polska Miedź S.A.

Wytwarzane przez KGHM i Spółkę Energetyka ciepło mieszkańcom Głogowa dostarcza WPEC Legnica. Spółki obniżyły swoje stawki, co spowoduje znaczący spadek kosztów dla mieszkańców.

Dodatkowo, mieszkańcy dotknięci podwyżkami będą mogli liczyć na dopłaty w wysokości około 50 zł/miesięcznie, licząc od września do grudnia tego roku. Średnio za ten okres dopłata na gospodarstwo domowe wyniesie ok. 200 zł. Środki na ten cel będą pochodzić z budżetu miasta.

– Łączna wartość dopłat to aż 4 mln złotych. Stosowną uchwałę wprowadzimy na najbliższej sesji Rady Miejskiej. Niejako w celu zrekompensowania tego wydatku, KGHM wesprze nasze miasto w programie Nowoczesny Szpital, dofinansowując modernizację oddziału chirurgii. Rozmawiamy także o wsparciu przez KGHM innych dziedzin życia w mieście – dodał Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

KGHM w ramach szerokiego programu działań z obszaru CSR i biznesu społecznie odpowiedzialnego wspiera samorządy Zagłębia Miedziowego, w tym Głogów. W tym roku miasto otrzymało m.in. dotację celową na realizację działań dla mieszkańców.

Dzięki wsparciu od miedziowej spółki w Głogowie prowadzone będą badania i konsultacje w poradni osteoporozy, nefrologicznej, endokrynologicznej czy pulmonologicznej.

Również w tym roku KGHM został sponsorem tytularnych dwóch drużyn sportowych w Głogowie. Pod szyldem miedziowego giganta grają siatkarze i piłkarze ręczni.

Źródło: KGHM Polska Miedź S.A.

FOT. KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

20240528_110532

Tanim kosztem Pielgrzymka wyremontowała ważną drogę

Read More →