Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Mobilna zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Przez   /   31/07/2016  /   No Comments

W dniach od 1 do 6 sierpnia odbędzie się w Legnicy bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Kolejne zbiórki co dwa miesiące.


Podczas akcji prowadzonej w godzinach od 10.00 do 17.00 odbierane będą odpady:
- wielkogabarytowe – stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, materace, itp.,
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory, urządzenia klimatyzacyjne, odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, komputery, laptopy, faksy, telefony komórkowe, odbiorniki radiowe, wiertarki, piły, maszyny do szycia, itp.
Do odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne, takie jak: deski, belki, panele, ramy okienne, grzejniki, płytki, jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe i ogrodowe. Należy je przekazywać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Rzeszotarskiej 1 oraz ul. Nowodworskiej 48.
Odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy wystawiać do godziny 10.00 – w zabudowie jednorodzinnej przed posesję. W zabudowie wielorodzinnej – w miejscu gromadzenia odpadów, przy zasiekach, z dojazdem dla samochodów odbierających.
Od 1 sierpnia 2016 roku obowiązuje nowy regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Legnicy. Zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbywać się będzie raz na dwa miesiące. Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców akcja będzie prowadzona w sierpniu, październiku i grudniu, w każdy pierwszy pełny tydzień miesiąca.
(Harmonogram na www.legnica.eu).

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1542 dni temu dnia 31/07/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 26, 2016 @ 9:06 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

414-61940

Legnica. Nie nosili maseczki i narobili sobie problemów

Read More →