PWSZ_prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Mistrzowie scrabble zagrają o Puchar Polski w Legnicy

Przez   /   21/03/2023  /   No Comments

W najbliższy weekend czołowi polscy scrabbliści przyjadą do naszego miasta walczyć o jedno z najważniejszych trofeów. Zawodnicy jak zwykle w Legnicy zagrają o Puchar Polski. W turnieju może wziąć udział każdy miłośnik gier słownych. Turniej potrwa dwa dni, podczas których każdy z zawodników zagra minimum 11 partii. Głównym sponsorem turnieju została firma OnlyBio, a organizatorem portal LCA.PL wraz z Polską Federacją Scrabbli. Turniej rozegrany zostanie w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej.

Puchar Polski to po Mistrzostwach Polski druga najbardziej prestiżowa impreza scrabblowa w naszym kraju. Oprócz rozgrywek o Puchar, gracze, którzy z niego odpadną powalczą też o tytuł Mistrza Ziemi Legnickiej. Dzięki specyficznej formule rozgrywek, gracze mniej doświadczeni, zagrają przeciwko słabszym rywalom. To dobry moment by zacząć swoją przygodę z turniejowym graniem w scrabble.
Turniej ma charakter otwarty. Nie ma żadnych obostrzeń wiekowych. Nie jest też wymagane żadne doświadczenie w grze turniejowej. Każdy kto zna zasady i lubi sobie czasem spędzić czas przy głowieniu się nad słówkami może więc zagrać. Każdy z uczestników turnieju rozegra przynajmniej 11 gier – bez względu na ich wyniki. Rozgrywki są bowiem prowadzone systemem podobnym jak w szachach – odpowiednio tylko zmodyfikowanym na potrzeby scrabbli.
Gospodarzem rozgrywek będzie Legnickie Centrum Kultury, które na potrzeby rozgrywek przygotowało Salę Królewską w Akademii Rycerskiej. Turniej odbędzie się pod egidą Polskiej Federacji Scrabble. Zawody sędziować będzie jeden z najbardziej doświadczonych słownych rozjemców w Polsce – Grzegorz Wiączkowski.

Scrabble to ciekawa i nieprzewidywalna gra planszowa. Jej autorem był amerykański architekt Alfred Butts. Celem gracza jest zdobycie większej liczby punktów od przeciwnika. Punkty zbiera się za ułożone na planszy słowa z wylosowanych płytek z literami. Ponadto na planszy znajdują się cenne pola premiowe, które pomagają w gromadzeniu większej ilości punktów.

Na sukces w scrabblach składa się znajomość słownika, umiejętność szybkiego liczenia oraz element psychologiczny i radzenie sobie ze stresem. Ta mnogość czynników charakteryzująca dobrego gracza umożliwia tu jednakową rywalizację wśród humanistów i ścisłowców, to naprawdę gra dla wszystkich!

Wiele zależy jednak od losowania. To jakie litery wylosujemy determinuje nasze szanse na położenie “drogiego” ruchu. Właśnie czynnik losowości tak bardzo wpływa na zainteresowanie scrabblami. Nieraz na turniejach zdarzało się, że mało doświadczony scrabblista pokonywał Mistrza Polski bądź wysoko notowanego gracza właśnie przez niebywałe szczęście w losowaniu.

Turniej rozegrany zostanie 25 i 26 marca.

Strona internetowa turnieju to http://scrabble.lca.pl - tam też można się na rozgrywki zapisać.

Wojciech Obremski, Lca.pl

FOT. WOJCIECH OBREMSKI/ LCA.PL

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Zrzuty ekranu2

Miedź Legnica -GKS Tychy 2:2. Wypowiedzi trenerów

Read More →