Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Mistrzostwa Europy w Nordic Walking w Legnicy

Przez   /   29/09/2016  /   No Comments

Już 8 października br. (sobota) Legnica będzie gospodarzem IV Mistrzostw Europy oraz Finału Pucharu Europy w Nordic Walking, organizowanych przez Polską Federację Nordic Walking. Areną zmagań będzie park Miejski. Wcześniej takie Mistrzostwa rozegrano w Słowenii, Niemczech i Austrii.

- To dla nas wyróżnienie i radość, będziemy bowiem gościć zawodników z całej Europy, a ta dyscyplina sportu ma zarówno w kraju, jak i w samej Legnicy coraz więcej zwolenników – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski. – Na naszych oczach chodzenie z kijami staje się nie tylko modne, narodziła się wręcz nowa społeczność i nowy, aktywny styl życia. Zawodnikom, jako arenę zawodów, oferujemy nasz piękny park Miejski z jego infrastrukturą sportową i rekreacyjną. Zapewnimy wszystkim dobre warunki pobytu. Mamy też niespodziankę dla naszych mieszkańców. Stu legniczan, uprawiających Nordic Walking, będzie mogło wystartować w zawodach bez jakichkolwiek opłat – zachęca prezydent.

Podczas Mistrzostw odbędą się dwa marsze. Pierwszy z nich, na 10 km – Puchar Europy, drugi, na 5 km – Mistrzostwa Europy.

Organizatorzy już dziś zapraszają mieszkańców Legnicy do zgłaszania udziału w zawodach, aby reprezentować gospodarza tegorocznych Mistrzostw – Legnicę. Zasady zgłaszania i wiele innych szczegółów znajdują się na stronie www.b4sportonline.pl. (dokładny link do zapisów:https://b4sportonline.pl/puchareuropy).

Aby dołączyć do legnickiej ekipy, należy w zgłoszeniu dopisać „reprezentacja Legnicy”. Warto stawić czoła wyzwaniu i skorzystać z szansy udziału w Mistrzostwach, które rozgrywają się w naszym mieście.

nordic walking mistrzostwa europy

Nadarza się również nie lada gratka dla osób, które będą chciały mieć swój udział w Mistrzostwach Europy, ale od strony organizacyjnej. Zapraszamy do współpracy wolontariuszy, którzy pomogą organizatorom w przeprowadzeniu tak wielkiego przedsięwzięcia. Jest więc niezwykła okazja, aby zdobyć doświadczenie i nowe umiejętności, związane z organizacją imprez sportowych mistrzowskiej rangi.

Osoby chcące zaangażować się w wolontariacką pomoc przy obsłudze Mistrzostw prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 46 723 38 01 lub w siedzibie OSiR w Legnicy przy ul. Najświętszej Marii Panny 7.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

\FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1374 dni temu dnia 29/09/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 29, 2016 @ 11:25 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

lukowski-fot-b-hamanowicz-miedzlegnica-eu_1593264059_4059

Bezbramkowy remis Miedzi z Wartą. Trenerski dwugłos

Read More →