AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Mistrz świata odchodzi z policji na emeryturę

Przez   /   19/05/2020  /   No Comments

18 maja 2020 r. był ostatnim dniem służby dla jednego z najbardziej znanych i rozpoznawanych, nie tylko w powiecie jaworskim, funkcjonariusza Policji. Wczoraj asp.szt. Jerzy Pisulski przeszedł na zasłużoną emeryturę. Z tej okazji w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze odbyło się, inne niż dotychczas, bo bez udziału kolegów, koleżanek i zaproszonych gości, pożegnanie „świeżo upieczonego emeryta”, a zarazem Mistrza Świata w Kulturystyce Klasycznej.

Asp.szt. Jerzy Pisulski odszedł na zasłużoną emeryturę po 25 latach służby. Praktycznie przez całe swoje zawodowe życie związany był z Komendą Powiatową Policji w Jaworze, gdzie pracował w różnych pionach. Najpierw jako funkcjonariusz Komisariatu Policji w Mściwojowie, potem jako dzielnicowy w Komisariacie Policji w w Męcince, a od 2000 r. już jako dzielnicowy w Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze. Następnie asp. szt. Jerzy Pisulski obowiązki służbowe wykonywał w Wydziale Kryminalnym oraz w Zespole ds Wykroczeń. Przez ostatnie cztery lata pełnił służbę jako dyżurny na stanowisku kierowania. W tym czasie dał się poznać jako policjant fachowy i kompetentny.

Poza służbą w Policji asp.szt. Jerzy Pisulski poświęcał się swojej pasji – kulturystyce. Łącząc swoje obowiązki służbowe i sport wywalczył on wielokrotnie Mistrzostwo Polski. Jest także Mistrzem Europy 2008 oraz dwukrotnym Mistrzem Świata w Kulturystyce Klasycznej. Swój medal Mistrzostw Świata przekazał na licytację na rzecz XIX edycji Finału WOŚP. Jerzy Pisulski jest także laureatem wielu prestiżowych zawodów międzynarodowych. Zdobył bowiem mistrzostwo w organizowanych w USA przez Arnolda Schgwarzenegger zawodach o nazwie Arnold Amateur Classic. Jerzy zdobył także tytuł mistrza w Mr Olympia Amateur w Londynie. Docenieniem sukcesów zawodowych policjanta było przyznanie mu w 2011 r. przez ówczesnego Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu specjalnej nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe.

Z tej okazji 18 maja w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze odbyło się pożegnanie „świeżo upieczonego” emeryta. Z uwagi na czas, w jakim obecnie się znajdujemy, czyli zagrożenie zarażeniem COVID-19, liczne grono policjantek i policjantów, a także pracowników policji niestety nie mogło spotkać się i uroczyście pożegnać emeryta. Dlatego też w imieniu wszystkich mundurowych i cywilnych pracowników jaworskiej komendy podziękowania za trudną i odpowiedzialną służbę złożył funkcjonariuszowi Komendant Powiatowy Policji w Jaworze insp. Andrzej Błaszczak mówiąc:

„Swoją służbę realizował zawsze rzetelnie, wkładając mnóstwo energii i umiejętności w wypełnianie obowiązków. Wspierał radą i pomocą, a zdobytą wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem zawodowym dzielił się z młodszymi funkcjonariuszami, którzy zawsze mogli liczyć na jego wsparcie. Z racji tego, że zdobył tytuł Mistrza Świata w jego ukochanej dyscyplinie sportowej, niewątpliwie był autorytetem dla wielu młodych policjantów.”

Do podziękowań i życzeń dołączyli się również przedstawiciele Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Jaworze, odznaczając funkcjonariusza Złotą Odznaką Honorową. Był on bowiem wieloletnim członkiem tej organizacji.

Żegnającemu się z mundurem funkcjonariuszowi życzymy dużo zdrowia, pomyślności i powodzenia w realizacji planów osobistych, a w szczególności tych, które do tej pory w nawale zajęć służbowych czekały na zrealizowanie.

Źródło: Policja Jawor

FOT. POLICJA JAWOR/ Z ARCHIWUM PRYWATNEGO JERZEGO PISULSKIEGO

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

marquitos-gol-fot-b-hamanowicz-miedzlegnica-eu_1591126218_6218

Miedź przegrała ze Stalą 1:2. Nowak: Brakło skuteczności

Read More →