Starostwo1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Miedź znów trenuje razem

Przez   /   04/01/2023  /   No Comments

Piłkarze Miedzi wznowili zajęcia drużynowe. Rano zawodnicy przeszli kolejną serię testów, a następnie wspólnie wybiegli na boisko. W sobotę legniczan czeka mecz towarzyski z Dynamem Drezno.

Po kończącym rundę jesienną PKO Bank Polski Ekstraklasy, wygranym 3:0 meczu z Górnikiem Zabrze podopieczni trenera Grzegorza Mokrego udali się na urlopy. 2 grudnia drużyna znad Kaczawy wznowiła treningi, jeszcze w pierwszej połowie ostatniego miesiąca roku rozgrywając mecze kontrolne z Górnikiem Zabrze (120 minut, wynik 1:3) i czeskim FK Jablonec (2:0). 16 grudnia zielono-niebiesko-czerwoni zakończyli pierwszy etap przygotowań, w okresie świąteczno-noworocznym trenując indywidualnie. Teraz zespół ponownie spotkał się w Legnicy.

- To znany nam sportowcom okres. Mieliśmy mocne treningi, ale nie jest to dla nas coś nowego, jest to wręcz normalne. Wszystko przebiegło dobrze. Teraz wracamy do wspólnych treningów. Jest troszeczkę inaczej ze względu na mistrzostwa świata w Katarze, ale jesteśmy gotowi. Każdy indywidualnie pracował nad sobą, robiąc coś dla siebie. W ostatnich dniach brakowało mi już grania i walki między sobą – mówi Hubert Matynia.

W pierwszych tegorocznych zajęciach nie uczestniczył Jeronimo Cacciabue, którego wypożyczenie zostanie skrócone (formalności trwają). W czwartek piłkarze Miedzi odbędą dwa treningi, kolejne zajęcia będą miały miejsce w piątek, a w sobotę 7 stycznia drużyna rozegra na wyjeździe mecz towarzyski z niemieckim Dynamem Drezno. – Znam tego rywala, bo z Pogonią też graliśmy z nimi sparingi. Teraz mam do nich bliżej (śmiech) – zauważa obrońca Miedzi.

W poniedziałek 9 stycznia legniczanie udadzą się na zgrupowanie do Turcji. Tam mają w planach rozegranie trzech spotkań kontrolnych. Obóz przygotowawczy potrwa do 19 stycznia. Nieco ponad tydzień później Miedź wznowi zmagania w piłkarskiej elicie starciem z Radomiakiem (piątek, 27 stycznia, godz. 18:00).

Plan przygotowań Miedzi


4.01 – powrót do treningów drużynowych w Legnicy,
7.01 – mecz kontrolny z Dynamem Drezno (Niemcy),
9.01 – początek obozu przygotowawczego,
12.01 – mecz kontrolny z FC Hradec Kralove (Czechy),
15.01 – mecz kontrolny z Neftchi Baku PFC (Azerbejdżan),
18.01 – mecz kontrolny z FK Mladost Lucani (Serbia),
19.01 – zakończenie zgrupowania,
27.01 – wznowienie rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Źródło: Miedź Legnica

FOT. B.HAMANOWICZ/ MIEDZLEGNICA.EU

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 35 dni temu dnia 04/01/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 4, 2023 @ 1:57 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Medal i statuetka

Tropem Wilczym. Startowe pakiety jak świeże bułeczki

Read More →