UM_Legnica_BiP
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Martin Rybacki: Autoportret artysty z czasów młodości

Przez   /   21/02/2020  /   No Comments

W środę, 26 lutego, fotograficzną wystawę Portret ze Świata zastąpi w Galerii Ring Autoportret artysty z czasów młodości – wystawa prac młodego artysty polskiego pochodzenia. Martin Rybacki zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką oraz kolażem i ta różnorodność mediów i zainteresowań znajdzie odzwierciedlenie również na jego legnickiej wystawie. Artysta nie stroni od ironicznych i nieco karykaturalnych przedstawień, nie zapominając przy tym o nadrzędnym celu swojej twórczości: tworzeniu obrazów zarówno atrakcyjnych pod względem estetycznym, jak i niosących znaczący przekaz.
Jego twórczość plasuje się pomiędzy figuracją a abstrakcją, czyli pomiędzy realizmem i narracją a formalnością „czystego” malarstwa lub rysunku. Tytuł wystawy Selfportrait of the artist as a young man / Autoportret artysty z czasów młodości jest prostą grą słowną na temat słynnej powieści Jamesa Joyce’a i niesławnego przekonania, że każde dzieło sztuki jest autoportretem artysty niezależnie od jego tematyki.

Martin Rybacki urodził się w Mrągowie w 1982 roku, a od 1990 roku mieszka w Niemczech. Studiował u znanego niemieckiego ilustratora i artysty Wolfa Erlbrucha na Uniwersytecie Sztuki Folkwanga w Essen. Jest absolwentem malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie oraz grafiki i malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Artysta wraca do Legnicy na swoją pierwszą wystawę indywidualną w rodzimej Polsce po wspólnej z Bartkiem Juretko wystawie w 2018 r.

Autoportret artysty z czasów młodości można oglądać w Galerii Ring (Rynek 12) do 19 kwietnia, natomiast na wernisaż zapraszamy 6 marca o godz. 18:00.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOt. MATERIAŁY PROMOCYJNE GALERII SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 39 dni temu dnia 21/02/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 21, 2020 @ 4:02 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

tt

Klub Gońca Teatralnego wystartował online

Read More →