Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Małgorzata Korenkiewicz i jej Ogród Hesperyd w galerii

Przez   /   25/01/2024  /   No Comments

Galeria Ring (Rynek 12) zaprasza na wystawę malarstwa Małgorzaty Korenkiewicz Ogród Hesperyd, która będzie czynna od 26 stycznia 17 marca 2024 r. Wernisaż wystawy odbędzie się 2 lutego, początek godz.19.

Na wystawie zobaczymy ponad dwadzieścia prac Małgorzaty Korenkiewicz – głównie płótna olejne, a także malarstwo na jedwabiu.

Małgorzata Korenkiewicz urodziła się w Jaworze w 1968 roku. Ukończyła studia magisterskie w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego w 1994 roku. Posiada także fakultet z grafiki w pracowni sitodruku oraz fakultet w pracowni struktur wizualnych, gdzie zajmowała się tworzeniem filmów krótkometrażowych. W latach 1995-98 zajmowała się projektowaniem kostiumów, w tym samym czasie, przy współpracy z Telewizją Dolnośląską, powstały filmy krótkometrażowe: „Super Struna” i „Koci uśmiech”. Obecnie zajmuje się malarstwem sztalugowym i ściennym oraz malarstwem na jedwabiu. Od 2001 roku rzeźbi w lodzie i śniegu otrzymując nagrody na prestiżowych międzynarodowych konkursach. Od 2008 roku również zajmuje się tworzeniem wielkich projektów rzeźbiarskich w piasku. Prace artystki znajdują się w zbiorach muzealnych oraz prywatnych w Polsce i poza granicami naszego kraju. Mieszka i tworzy we Wrocławiu.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 31 dni temu dnia 25/01/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 25, 2024 @ 11:22 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Adam Włodarczyk_resize

Galeria Sztuki w Legnicy zapowiada kulturalny marzec

Read More →