schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

2 lutego w Legnicy – jeden wieczór, dwa wernisaże

Przez   /   30/01/2024  /   No Comments

W piątek (2 lutego) czeka nas wyjątkowy wieczór pełny spotkań ze sztuką i z artystami – na ten dzień Galeria Sztuki zaplanowała dwa wernisaże. O godz. 18.00 w głównej siedzibie Galerii Sztuki (pl. Katedralny) rozpocznie się otwarcie wystawy obiektów artystycznych Anny Bujak i malarstwa oraz rzeźb Huberta Bujaka pt. „Patrz prosto w oczy”. Godzinę później (godz. 19.00) w Galerii Ring odbędzie się wernisaż przekrojowej ekspozycji Małgorzaty Korenkiewicz „Ogród Hesperyd”. Wstęp wolny.

Retrospektywna wystawa Małgorzaty Korenkiewicz – artystki pochodzącej z Jawora – składa się z blisko trzydziestu prac, głównie obrazów olejnych. W swojej twórczości artystka przekracza granice, posługuje się wyrazistą kolorystyką i sięga po wymowne symbole. Sam tytuł nawiązuje do mitologicznego Ogrodu Hesperyd, w którym znajduje się pilnie strzeżone i nieosiągalne dla ludzi bogactwo. Autorka nazwała tak swoją jubileuszową prezentację – podsumowującą trzydziestolecie pracy twórczej – jakby sugerując, że otwiera przed nami świat niedostępny – tajemniczy ogród pełen postaci i metafor.

Z kolei wystawa „Patrz prosto w oczy” Anny Bujak i Huberta Bujaka mówi o różnych strategiach patrzenia na nadmiar obrazów i wyciągania z tego nadmiaru własnych wniosków. Jednym z punktów wyjścia jest refleksja na temat bezmyślnego „scrollowania” w smartfonie. Nieskończoność treści i obrazów generowanych przez Internet to jeden z największych „nadmiarów” współczesności, w którym tak łatwo się zatracić.

Anna i Hubert Bujakowie to artyści-rzeźbiarze pochodzący z Wrocławia. Anna Bujak łączy minimalistyczną wizję z klasycznymi materiałami, takimi jak stal, aluminium, brąz oraz nieoczywistymi surowcami: włosami ludzkimi, plastikiem czy obiektami ready made. Hubert Bujak zajmuje się malarstwem i rzeźbą. W 2017 r. otrzymał tytuł doktora sztuki na macierzystej uczelni – ASP we Wrocławiu. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych oraz uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. W 2014 r. prezentował wystawę indywidualną pt. „Nostalgia” w Galerii Ring w Legnicy.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 26 dni temu dnia 30/01/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 30, 2024 @ 2:42 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Adam Włodarczyk_resize

Galeria Sztuki w Legnicy zapowiada kulturalny marzec

Read More →