helios
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

LPGK otrzymało dotację na sortownię

Przez   /   03/03/2013  /   No Comments

Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej otrzymało 4 mln 740 tys. zł unijnej dotacji na budowę sortowni odpadów komunalnych. Koszt całej inwestycji wyniesie 9 mln 170 tys. zł. Sortownia w ciągu roku przerobi ponad 10 tys. ton odpadów.

Złożony przez LPGK wniosek o pozyskanie środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na “Budowę sortowni odpadów komunalnych w Legnicy przy ul. Rzeszotarskiej ” został wysoko oceniony przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Zarząd Województwa pozytywnie rozpatrzył tylko sześć projektów o dofinansowanie.

Sortownia zostanie zbudowana na Składowisku Odpadów Komunalnych przy ul. Rzeszotarskiej, które w minionym roku uzyskało status regionalnej instalacji odpadów komunalnych (RIPOK). Obecnie na terenie przyszłej sortowni jest zaplecze techniczne służące jako magazyn surowców wtórnych. Prace rozpoczną się w tym roku a ich planowane zakończenie przewidziane jest na koniec kwietnia 2014 r. Gotowy jest projekt techniczny i pozwolenia na budowę.

Zakład sortowniczy, który powstanie na składowisku będzie składał się z hali z instalacjami ogrzewania i wentylacji, instalacji elektrycznych, zaplecza sanitarnego i najważniejszego elementu – linii sortowniczej wraz z kabiną sortowniczą prasy belującej oraz pojazdów technicznych. Przy sortowaniu odpadów będzie pracowało 10 osób.

Do sortowni trafią selektywnie zbierane surowce wtórne: szkło, papier, tektura, tworzywa sztuczne.

 

źródło: lpgk.pl

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

IMG_3752 (1)

Prawie 3000 Dolnoślązaków złożyło wniosek o dodatek

Read More →