AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Legniczanin srebrnym medalistą mistrzostw Europy

Przez   /   05/05/2022  /   No Comments

Zawodnik Legnickiego Klubu Taekwon-do Maciej Żuk zdobył dwa srebrne medale w walkach drużynowych podczas XXXVI Mistrzostw Europy Seniorów Porec 2022 w Chorwacji.

- W obu konkurencjach męski zespół dotarł do finału. W układach minimalnie uległ ekipie Norwegii natomiast w walkach aktualnym mistrzom świata reprezentacji Niemiec. Olbrzymi wkład w sukcesy odmłodzonej drużyny białoczerwonych miał najbardziej doświadczonych w naszej ekipie Żuk, który w drodze do finału walk drużynowych wygrał wszystkie swoje pojedynki – Łukasz Stawarz, trener kadry i LKT.

W mistrzostwach Europy wystartował również Paweł Woźniak. Nasz młody zawodnik tym razem w pierwszej rundzie kategorii wagowej do 70 kg uległ reprezentantowi Irlandii.

W mistrzostwach nasza reprezentacja wygrała klasyfikację w kategorii seniorów. Natomiast w łącznej za turniej seniorów i juniorów najlepsza okazała się reprezentacja Rumunii która wyprzedziła reprezentację Norwegii oraz Polski.

W mistrzostwach wystartowało blisko 600 zawodników z 28 państw. Męską część reprezentacji Polski od wielu już lat prowadzą Marcin Wołosz (GKT Gdańsk) oraz Łukasz Stawarz na co dzień trener Legnickiego Klubu Taekwon-do.

Kolejne mistrzostwa starego kontynentu już za rok odbędą się w rumuńskiej Kluż-Napoka. Z kolei za 5 miesięcy wszyscy najlepsi sportowcy z Europy oraz świata spotkają się w słoweńskim Koprze aby rywalizować o medale VIII Pucharu Świata Seniorów i Juniorów.

Żródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 14 dni temu dnia 05/05/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 5, 2022 @ 10:24 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

no10_1652807536_7536

Adidas ubierze piłkarzy Miedzi w Ekstraklasie

Read More →