AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legniczanin rzucił się z nożem na policjanta z patrolu

Przez   /   04/08/2022  /   No Comments

38-letni mieszkaniec Legnicy zaatakował nożem policjanta. Funkcjonariusz uniknął ciosu. Agresorowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

- We wtorek w południe funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, podczas wykonywania czynności służbowych na jednej z ulic w centrum miasta, zauważyli dziwnie zachowującego się mężczyznę – relacjonuje asp. Katarzyna Baniewska z zespołu prasowego.

Policjanci zatrzymali radiowóz, bo wydawało im się, że może potrzebować pomocy. Gdy jeden z nich otworzył szybę w drzwiach, mężczyzna rzucił się w jego kierunku. W ręce miał nóż.

- Tylko natychmiastowa reakcja i unik uchronił policjanta od utraty zdrowia, a może nawet życia i tragicznych konsekwencji jakie mogłyby nastąpić, gdyby cios dosięgnął celu – dodaje asp. Katarzyna Baniewska. – Niebezpieczny mężczyzna został szybko zatrzymany przez legnickich mundurowych. Policjanci zabezpieczyli także nóż, którym posłużył się podczas ataku na funkcjonariusza. -  Napastnikiem okazał się być 38-letni mieszkaniec Legnicy, który jest dobrze znany policjantom z wcześniejszych interwencji. Kilkukrotnie był już zatrzymywany za jazdę samochodem pod wpływem środków odurzających. W związku z atakiem na funkcjonariusza i na podstawie zebranych przez policjantów materiałów dowodowych Prokurator Rejonowy w Legnicy zawnioskował do sądu o zastosowanie wobec mężczyzny najpoważniejszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 6 dni temu dnia 04/08/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 4, 2022 @ 2:43 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wedding-gb1e65fbbf_1920,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Wielu obcokrajowców bierze ślub w Legnicy

Read More →