Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Legniczanie tworzą malarską mozaikę pod mostem

Przez   /   15/09/2023  /   No Comments

Ruszył projekt „Słoneczne przejście”. Z inicjatywą wyszli pracownicy Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Legnicy. Teraz każdy może zostać współtwórcą tego dzieła. Projekt zakłada przekształcenie przejścia pod mostem na al. 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Legnicy w kolorową, malarską mozaikę z motywami słońca na obu jego ścianach.

Przejście zostało już wstępnie przygotowane i podzielone na metrowe kwadraty, z większymi obszarami na środku, gdzie umieszczono główny symbol projektu – słońce. Ponad nimi pojawiły się również napisy, które kojarzą się z symbolem słońca i jego pozytywną energią.

Co wyróżnia ten projekt, to jego otwarcie dla społeczności Legnicy.

Każdy mieszkaniec, niezależnie od wieku, może dołączyć do akcji i stworzyć własne, indywidualne słońce. To zaproszenie skierowane jest zarówno do młodzieży, dorosłych, jak i starszych dzieci pod opieką dorosłych. Nie trzeba być artystą, wystarczy mieć chęć i smykałkę do malowania – mówi Małgorzata Banaszkiewicz – pomysłodawczyni projektu. Możliwe są różnorodne projekty słońca, od realistycznych po abstrakcyjne, od kształtów geometrycznych po napisy. Wspólna praca nad mozaiką na ścianie stworzy niepowtarzalny wzór – dodaje organizatorka.

Na miejscu zapewnione będą farby, pędzle oraz inne materiały malarskie. Należy jedynie nałożyć na siebie ubranie robocze. Dodatkowo będzie też można poprosić o pomoc w zaprojektowaniu i namalowaniu „indywidualnego słońca”.

Celem jest aby z pomocą legniczan, w estetyczny i kreatywny sposób połączyć zabytkowy miejski park z letnim parkiem wodnym Aqua Fun. Symbol słońca doskonale oddaje pozytywny klimat lata i ciepłą atmosferę Legnicy. Łączy ono ludzi na całym świecie jako symbol życia, światła, ciepła i wiedzy. Mamy nadzieję, że połączy również twórczo uczestników projektu.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się na adres e-mail: mbanaszkiewicz@legnica.eu podając swoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz informacje, czy chodzi o dorosłego, młodzież czy dorosłego z dzieckiem. Z każdym, kto się zgłosi, indywidualnie zostanie ustalony termin oraz godzina malowania. Planowane zakończenie projektu to końcówka października.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Legnicy, a materiały do projektu ufundowała Strefa Aktywności Gospodarczej Sp. z o.o.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOt. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vampire-5530776_1280

Amant z Ameryki rozpłynął się we mgle z 25 tys. zł

Read More →