schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Legnickie Centrum Kultury zaprasza na wystawy

Przez   /   04/05/2021  /   No Comments

Od dzisiaj (4 maja) Galeria Satyrykon w legnickim Rynku znów jest dostępna dla zwiedzających. Galerię Satyrykon odwiedzać można od wtorku do piątku od 12.00 do 17.00 oraz w soboty od 10:00 do 14:00. W Akademii Rycerskiej są prezentowane dzieła powstałe podczas plenerów ceramicznych w Bolesławcu. Zwiedzających nadal obowiązują obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną.

Obowiązuje limit 4 osób zwiedzających salę. Nadal nie będą odbywać się wernisaże, spotkania, debaty ani oprowadzania kuratorskie. Dzieci do lat 13 zwiedzają wystawę pod opieką dorosłych opiekunów. Istnieje możliwość zakupu wydawnictw i plakatów związanych z działalnością Galerii. Przy punkcie kasowym w tym samym czasie może znajdować się tylko 1 osoba. Tymczasowo zamknięte są toalety i szatnie dla zwiedzających.

Od 4 maja do 12 czerwca 2021 Galeria Satyrykon gościć będzie wystawę Amberif Design Award: Ostateczne piękno w ramach Legnickiego Festiwalu Srebro 2021 organizowanego przez naszego Partnera – Galerię Sztuki w Legnicy. Wystawa prezentuje prace zakwalifikowane w 24. edycji Międzynarodowego Konkursu na Projekt Biżuterii z Bursztynem Amberif Design Award, pod hasłem Ostateczne Piękno zorganizowanym w 2020 r. Pomysłodawcą wydarzenia są Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii Amberif w Gdańsku, podczas których odbywała się też uroczysta gala wręczenia nagród. Celem konkursu jest promocja myśli twórczej i nowatorskich rozwiązań w projektowaniu biżuterii z wykorzystaniem bursztynu. Na konkurs nadesłano 169 projektów, autorstwa 130 twórców z 25 krajów. Nagrodzeni i wyróżnieni artyści pochodzą z Polski, Finlandii, Tajwanu oraz Iranu.

Kolejną wystawą dostępna dla odwiedzających jest wystawa podsumowująca 59. Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski.  Na indywidualne zwiedzanie poplenerowej wystawy zapraszamy już od 4 maja w holu Akademii Rycerskiej. Wystawa powstała w ramach współpracy między Legnickim Centrum Kultury i Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury i jest podsumowaniem 56. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego. Bolesławieckie Święto Ceramiki jest imprezą, która od wielu lat odbywa się w mieście będącym najważniejszym ośrodkiem artystycznym polskiej ceramiki. To wydarzenie o wieloletnich tradycjach i ogromnym potencjale twórczym przyciąga wielu znakomitych artystów zajmujących się tą trudną, ale niezwykle atrakcyjną i oryginalną, formą sztuki. Prace powstałe pod czas pleneru zobaczyć można w Akademii Rycerskiej w godz. 9:00 – 15:30 po wcześniejszym umówieniu się pod nr tel.: 76 723 37 00. Wystawa dostępna jest również online na YouTubie Legnickiego Centrum Kultury – https://www.youtube.com/watch?v=Bh1sIgxPUNo

Źródło: LCK

FOT. LCK

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 5 dni temu dnia 04/05/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 4, 2021 @ 11:49 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

image007

Legnicki teatr wraca do gry. Co pokaże w maju?

Read More →