Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnicki szpital jest gotów na nową falę COVID-19

Przez   /   07/08/2020  /   No Comments

Przez ostatnie półtora miesiąca Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy wykonał 2,5 tysiąca badań RT-PCR (genetycznych) na obecność koronawirusa SARS CoV-2 w organizmie. – Zachorowań jest bardzo mało, w porównaniu do innych, podobnych wielkością miast – mówi Tomasz Kozieł, rzecznik placówki. To może się jednak w każdej chwili zmienić. Szpital deklaruje, że jest na ten czarny scenariusz przygotowany. 

Od 2 miesięcy legnicki szpital dysponuje własnym analizatorem do wykonywania badań, co znacznie ułatwiło obsługę pacjentów i pozytywnie wpłynęło na poziom bezpieczeństwa. Urządzenie jest wykorzystywane do badania pod kątem SARS CoV-2 wszystkich chorych przyjmowanych na planowane leczenie, badania pacjentów, którzy trafili na Szpitalny Oddział Ratunkowy z podejrzeniem COVID-19, badania kuracjuszy kierowanych do sanatoriów oraz testowania osób w 12. dniu kwarantanny na zlecenie Ministerstwa Zdrowia.
- Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Fundacji KGHM Polska Miedź, pomocy licznych firm i instytucji jesteśmy dobrze przygotowani do ewentualnego wzrostu zachorowań na naszym terenie – mówi Tomasz Kozieł. – Kupiliśmy m.in. karetkę do transportu chorych. Mamy 10 nowych respiratorów. Doposażyliśmy szpital w aparaty i środki do dezynfekcji pomieszczeń. Wydaliśmy setki tysięcy złotych, aby mieć sprzęt do skutecznego zmagania się z koronawirusem.

FOT. WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 46 dni temu dnia 07/08/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 12, 2020 @ 5:05 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rabczenko-2-1024x681

Wojewoda chce usunąć z rady miasta Jarosława Rabczenkę?

Read More →