Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Legnicki Piknik Patriotyczny czyli co robić 11 listopada

Przez   /   10/11/2022  /   No Comments

Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski i Legnickie Centrum Kultury zapraszają na Święto Niepodległości w naszym mieście. Program obchodów jest tak bogaty, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie – i duzi, i mali.

Legnickie obchody Narodowego Święta Niepodległości nieodłącznie związane są z Piknikiem Patriotycznym, w trakcie którego celebrujemy tak istotne dla historii i wolności naszego kraju akcenty. Nie inaczej będzie w tym roku – 11 listopada spotkamy się w Rynku, gdzie odbędzie się wiele różnorodnych atrakcji w biało-czerwonych barwach dla wszystkich mieszkańców naszego miasta, niezależnie od ich wieku.

Rozpoczynamy punktualnie o godzinie 10 uroczystą Mszą za Ojczyznę w Katedrze św. Apostołów Piotra i Pawła. W samo południe odśpiewamy Hymn Polski, a kilka minut później zobaczymy ślubowanie klas mundurowych VII Liceum Ogólnokształcącego z oprawą muzyczną Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Muzycznych pod batutą Janusza Trepiaka. Listopadową publiczność z pewnością rozgrzeje legnicki Polonez dla Niepodległej, taniec z flagami w wykonaniu Centrum Seniora oraz stworzenie żywej flagi. Usłyszymy również opowieści o gęsinie i tradycjach świętomarcińskich, a także wspólnie z Chórem Madrygał zaśpiewamy wiązankę pieśni patriotycznych. Legnickie obchody Święta Niepodległości w tym roku zakończymy muzycznie – wystąpią Zespół Pieśni i Tańca Legnica i Dziecięco-Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta, a na sam finał wydarzenia zaprezentuje się grupa Plug′n′Blues.

W trakcie Pikniku gościć będziemy 10. Brygadę Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka w Świętoszowie i złożymy Polsce wyjątkowe życzenia. Dla zgromadzonych w Rynku legniczan dostępna będzie też “Biblioteka pod Chmurką” – wystawa książek o tematyce historycznej przygotowana przez Legnicką Bibliotekę Publiczną oraz finałowa ekspozycja akcji plastycznej #szóstkazwolności. Najmłodsi natomiast miło spędzą czas przy malowaniu buziek i toreb, tworzeniu kotylionów i kwiatów z bibuły. Na wszystkich pragnących posilić się czekać będzie strefa cateringu. Serdecznie zapraszamy na legnicki Piknik Patriotyczny!

Główne wydarzenia w Legnicy odbędą się 11 listopada, ale już 10 listopada zapraszamy na wydarzenia towarzyszące.

Legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do uczczenia Święta Niepodległości na sportowo, podczas Legnickiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 10 listopada. Start tej imprezy, w biało-czerwonej na ul. Najświętszej Marii Panny przy siedzibie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Bieg gł ówny dystansie 5,5 km o godz.18.00 . Biegaczki i biegacze będą mieli do pokonania cztery pętle o długości 4×1375 m.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Jarosław Kaczyński – i tabuny policji – w Legnicy

Read More →