Kino
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnicka uczelnia zmieni się w Collegium Witelona

Przez   /   06/10/2021  /   No Comments

Przy okazji inauguracji nowego roku akademickiego prof. dr hab. Andrzej Panasiuk, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im Witelona w Legnicy, oficjalne zapowiedział zmiany. Od 1 stycznia 2022 popularna Witelonka będzie mieć nową nazwę, godło i hasło. Zmieni się też strategia, zgodnie z którą z typowej uczelni zawodowej będzie się stopniowo przekształcać w uczelnię akademicką.

Kierunek zmian wskazuje nowa nazwa: Collegium Witelona Uczelnia Państwowa. Jej dopełnieniem jest hasło “Praktycznie w przyszłość”. Nawiązanie do tradycji stanowi postać patrona, wywodzącego się z Legnicy średniowiecznego fizyka i optyka Witelona, twórcy podstaw psychologii spostrzegania. W materiałach promocyjnych poza kolorem granatowym, pojawi się ceglana czerwień, charakterystyczna barwa kompleksu budynków przy ul. Sejmowej, gdzie odbywa się kształcenie.
Najważniejsza będzie jednak zmiana sposobu działalności. Jako Collegium Witelona uczelnia ma ambicję nie tylko rozszerzać ofertę kształcenia i integrować się ze środowiskiem biznesu, ale przede wszystkim zaistnieć mocniej w świecie nauki.
- Zaczęliśmy od przeglądu kadr i zachęty, by otoczyć się także badaniami naukowymi – mówi prof. dr hab. Andrzej Panasiuk. -Będziemy kładli nacisk na pozyskiwanie grantów naukowych.
To, jak podkreśla rektor, legnicka odpowiedź na wyzwania współczesnego świata. Z jednej strony są niezmienne wartości, do których Collegium Witelona będzie przykładać dużą wagę. Z drugiej hiperkonkurencyjne otoczenie rynkowe, które premiuje absolwentów z dyplomami rozpoznawalnych uczelni. Legnica chce się wyróżniać.

Ambicjom legnickiej uczelni sprzyja Marzena Machałek, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki. Uczestnicząc w uroczystej inauguracji roku akademickiego z uznaniem komentowała zamierzenia senatu PWSZ im. Witelona. – Jestem przekonana, że z Legnicy będą wychodzić w świat pięknie wykształcone kadry – mówiła.

PWSZ im. Witelona w Legnicy przyjęła w tym roku blisko 1,2 tys. nowych studentów. To dobry wynik na tle innych dolnośląskich szkół zawodowych. W ofercie kształcenia pojawiły się dwa nowe atrakcyjne kierunki: menadżer administracji publicznej oraz inżynier produkcji i logistyki. Prof. dr hab. Andrzej Panasiuk wyjawił, że od przyszłego roku w Legnicy będzie można studiować dodatkowo położnictwo oraz psychologię.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sad121 (2)

25 lat więzienia dla ojca, który zabił swoje dziecko

Read More →