Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Legnicka PWSZ prowadzi badania respiratora

Przez   /   22/05/2020  /   No Comments

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, 15 maja 2020 roku doszło do podpisania umowy o wykonanie pracy badawczej pn. „Wykonanie w symulowanych warunkach testowych urządzenia przeznaczonego do wentylacji mechanicznej ludzi z niewydolnością oddechową (respiratora) i wydanie wstępnej opinii co do jego przydatności i poprawności działania w warunkach medycyny ratunkowej”.

W kontekście obecnego zagrożenia koronawirusem na Świecie, w Europie i Polsce do walki z pandemią Covid-19 istnieje pilna potrzeba wyposażenia podmiotów leczniczych w środki ochrony indywidualnej, środki lecznicze oraz sprzęt medyczny niezbędny do ratowania życia i zdrowia osób zakażonych i osób z podejrzeniem zakażenia.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy dysponuje sprzętem do kształcenia symulacyjnego studentów na kierunku Pielęgniarstwo. W Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej w warunkach wysokiej wierności można przeprowadzić badania urządzenia przeznaczonego do wentylacji mechanicznej pacjentów z niewydolnością oddechową (respiratora) skonstruowanego przez absolwenta Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy Pana inż. Piotra Trzeciakiewicza.
Uczelnia oraz inż. Piotr Trzeciakiewicz postanowili współpracować nad oceną przydatności i poprawności działania respiratora w warunkach medycyny ratunkowej i wykorzystywać wyniki badań w kształceniu studentów i rozwoju naukowym nauczycieli akademickich Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej.
Sygnatariuszami umowy byli prof. dr hab. inż. Jerzy J. Pietkiewicz – Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, inż. Piotr Trzeciakiewicz, dr Monika Wierzbicka – Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej oraz mgr Jakub Adamiak – nauczyciel akademicki Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej. W spotkaniu uczestniczyła także dr inż. Ewa Walczak-Chajec – Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej.

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

FOT. ZBIGNIEW GOL/ PWSZ IM. WITELONA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 13 dni temu dnia 22/05/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 22, 2020 @ 11:21 am
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

matura_2019_foto_archiwalne

W poniedziałek zaczynają się matury. Jak będą wyglądać?

Read More →