Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnicka Caritas rozprowadzi 60 tysięcy świec

Przez   /   30/11/2012  /   No Comments

Jak co roku, legnicka Caritas w pierwszą niedzielę (2 grudnia) Adwentu, rozpocznie akcję rozprowadzania świec, które trafią na stół wigilijny. W tym roku Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom przeprowadzone zostanie w całej Polsce po raz dziewiętnasty.

?Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom? Caritas w Polsce promuje w tym roku pod hasłem ?Podziel serce – pomnóż miłość!?. Idea akcji narodziła się w 1994 roku podczas zebrania dyrektorów diecezjalnych Caritas w Rusinowicach. Wtedy dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz, zaproponował oparcie świątecznej akcji na polskiej tradycji wigilii, w której na stole ustawiana jest świeca symbolizująca życie.

Od 19 lat kampania polega na rozprowadzaniu świec, które w Wigilię Bożego Narodzenia zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na całoroczne dożywianie tysięcy dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek.

Tegoroczna kampania po raz trzynasty ma charakter ekumeniczny. Obok Caritas Polska uczestniczą w niej Diakonia Kościoła Luterańskiego i Reformowanego oraz ELEOS Kościoła Prawosławnego. W 2011 roku Caritas, Diakonia i Eleos rozprowadziły ponad 3 miliony wigilijnych świec.

W diecezji legnickiej w tym roku rozprowadzonych zostanie około 60 tysięcy świec.

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2774 dni temu dnia 30/11/2012
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 30, 2012 @ 8:57 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

tadeusz sz

Akt oskarżenia dla byłego wójta gminy Zagrodno

Read More →