Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Legniccy maturzyści zatańczą poloneza w Rynku

Przez   /   08/02/2024  /   No Comments

Wszystkie legnickie szkoły średnie wezmą udział 13 lutego (w samo południe) w wydarzeniu „Polonez dla Witelona”. W ubiegłym roku mieliśmy w Legnicy ponad 800 maturzystów. Tegoroczni wezmą udział w wydarzeniu wyjątkowym, bo poloneza będzie można śledzić na żywo w intenecie. Poloneza poprowadzi Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

Polonez w Rynku to tradycja legnickich obchodów 11 listopada, ale tym razem tańczyć będą uczniowie szkół średnich ostatnich klas maturalnych. Ale nie tylko. Do wydarzenia zaproszone zostały również legnickie uczelnie wyższe – Collegium Witelona, Wyższa Szkoła Medyczna i filia Politechniki Wrocławskiej. W tym dniu przedstawiciele tych uczelni zaproszą też uczniów, aby po zdanej maturze kontynuowali swoją edukację w Legnicy. Przedstawiciele uczelni dołączą do tanecznego korowodu i będą towarzyszyć uczniom.

Wydarzenie organizuje w Legnicy „Gazeta Wyborcza”, a miasto Legnica jest jego partnerem medialnym.

W zaproszeniu do wydarzeniu organizatorzy informują „Poloneza dla Fredry już od ponad 20 lat tańczą maturzyści we Wrocławiu. Warto, bo to przynosi szczęście na maturze. Tak przynajmniej głosi niepisana tradycja. Z Legnicą związany jest Witelon – słynny polski naukowiec sprzed wieków. Stąd pomysł, by właśnie dla niego zatańczyć poloneza w największym mieście Zagłębia Miedziowego. Jest szansa, że w maju Witelon będzie sprzyjał legnickim abiturientom.”

Pierwszą parę poloneza poprowadzi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy. A na koniec wszyscy uczestnicy Poloneza dla Witelona zaproszeni zostaną do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Spotykamy się we wtorek, 13 lutego w samo południe, pod Galerią Sztuki w Rynku.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

piotr k drop legnicaeu

Akt oskarżenia dla trenera – pedofila z Legnicy

Read More →