AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Legnica żąda od starostw pomocy w utrzymaniu szkoły

Przez   /   02/09/2019  /   No Comments

Władze Legnicy domagają się od okolicznych starostów, by partycypowali w kosztach utrzymania legnickiego Zespołu Placówek Specjalnych. Do szkoły uczęszcza 67 niepełnosprawnych uczniów spoza miasta. Ze starostą legnickim udało się prezydentowi już porozumieć. 

Subwencja oświatowa, jaką Legnica dostaje z budżetu państwa na utrzymanie szkół ( w tym roku to 128 mln zł), pokrywa zaledwie 57 proc. kosztów edukacji ponoszonych przez samorząd. Z roku na rok powiększa się różnica pomiędzy wysokością subwencji a rzeczywistymi kosztami utrzymania szkół. Władze Legnicy liczą, że starostwa pomogą im w utrzymaniu Zespołu Placówek Specjalnych, bo dojeżdżają do niego niepełnosprawne dzieci spoza miasta. Kosz ich edukacji (ponad subwencję) to około pół miliona złotych.

Starostwo legnickie zgodziło się partycypować w kosztach. Podobne porozumienie Legnica planuje zawrzeć z powiatami górowskim, jaworskim i złotoryjskim.

FOT. ZPS.LEGNICA.EU

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 146 dni temu dnia 02/09/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 6, 2019 @ 12:46 pm
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

111,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Program XI Legnickich Prezentacji Edukacyjnych

Read More →