Wojtek
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Legnica w objęciach Marsa. Nowy film Muzeum Miedzi

Przez   /   26/09/2021  /   No Comments

W Muzeum Miedzi powstał kolejny film z cyklu Wirtualnych legnickich spacerów historycznych 2021. Premiera już w niedzielę 26 września o godz. 14.00, a tematyka bardzo wybuchowa. Zapraszamy na muzealną stronę, fanpage FB i kanał YouTube. Tam można też obejrzeć poprzednie produkcje.

Tym razem Konrad Byś, kierownik Działu Historii, zabierze nas na wycieczkę o tematyce militarnej: „Legnica w objęciach Marsa. Wojsko w życiu miasta do 1914 r.” Poznamy Legnicę jako miasto koszarowe, którym przez długi czas była. Świadczą o tym pozostałe historyczne zabudowania, w których dziś mieszczą się m.in. szkoły, instytucje czy służą jako obiekty mieszkalne.

Jakie jeszcze pamiątki pozostały po żołnierzach? Jak ich obecność wpłynęła na życie miasta? Dlaczego to akurat Legnica była w dużym stopniu militarnym miastem? Wiele historii na ten temat poznamy, oglądając kolejny filmowy spacer historyczny.

W październiku o grodziskach Legnicy opowie archeolog Tomasz Stolarczyk, podczas spaceru pod hasłem „Nie od razu zamek zbudowano”. Będzie to ostatnia w tym roku filmowa wędrówka po historii.

Przypomnijmy dotychczasowe produkcje muzealników filmowców, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Chodziliśmy śladami małych i dużych legnickich biznesów. Film omawiający piękną historię i cuda Zakaczawia mamy już też za sobą. Dowiedzieliśmy się również, jakie sekrety kryją fasady legnickich kamienic.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

RYC. MUZEUM MIEDZI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 20 dni temu dnia 26/09/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 27, 2021 @ 9:12 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Baśń-o-pięknej-Parysadzie-i-o-ptaku-Bulbulezarze2-1200x600

Teatr Modrzejewskiej gra też dla najmłodszych widzów

Read More →