PWSZ_prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Legnica szykuje podwyżkę opłat za wywóz odpadów

Przez   /   23/05/2024  /   No Comments

Jeśli radni w poniedziałek zgodzą się na propozycję prezydenta Legnicy Macieja Kupaja, po wakacjach opłata śmieciowa dla mieszkańców wzrośnie o ponad 30 procent, z 26,50 zł na 34,90 zł od osoby. Jak prezydent uzasadnia konieczność zmiany stawki?

- Jeden z trudniejszych tematów w ramach gaszenia pożarów to jest opłata śmieciowa – mówi Maciej Kupaj. – Do tej pory płacimy 26,50 zł. Niestety ta opłata nie pokrywa kosztów funkcjonowania systemu. W ubiegłym roku musieliśmy dołożyć milion złotych. W tym roku 3,9 mln zł. Niestety te środki nie starczą na ogłoszenie przetargu. Przetarg musimy ogłosić już w czerwcu aby w sierpniu były odbierane odpady. Niestety musimy podnieść stawkę z kwoty 26,50 na kwotę 34,90 zł. Te propozycje pojawiły się już w październiku i grudniu na kolegium prezydenta. Decyzje wtedy nie zapadły. Dzisiaj już nie mamy czasu, dlatego w trybie pilnym projekt uchwały wraz kalkulacją stawki trafia do radnych na poniedziałkową sesję Taka kalkulacja stawki przygotowana została przez zewnętrzną firmę w grudniu 2023.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

piotr k drop legnicaeu

Akt oskarżenia dla trenera – pedofila z Legnicy

Read More →