schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Latający Uniwersytet KOD z Bogdanem Zdrojewskim

Przez   /   23/05/2024  /   4 Comments

We wtorek 28 maja do Legnicy przyjedzie poseł Bogdan Zdrojewski – były prezydent Wrocławia, minister kultury, eurodeputowany i senator. Będzie gościem Grzegorza Żurawińskiego podczas spotkania w kawiarni Ratuszowa w ramach Latającego Uniwersytetu Komitetu Obrony Demokracji. Temat: Unia Europejska. Organizatorzy zapraszają o godz. 18. Wstęp wolny!

Bogdan Zdrojewski jest jedynką Koalicji Obywatelskiej na liście do Parlamentu Europejskiego. Tytuł spotkania “Brońmy Europy! Pokoju i marzeń” wpisuje je w toczącą się kampanię wyborczą, podczas której kontrkandydaci z bardziej ofensywnych eurosceptycznych ugrupowań kwestionują sens przynależności Polski do Unii Europejskiej i coraz śmielej postulują Polexit.

Bogdan Zdrojewski zaistniał w masowej świadomości Polaków podczas wielkiej powodzi w 1997 roku. Był wówczas prezydentem Wrocławia i dowodził heroiczną obroną miasta. Potem prze dwie kadencje zasiadał w senacie (1997-2003) i pięciokrotnie był wybierany na posła. Struktury Unii Europejskiej poznawał od środka, będąc w latach 2014-2019 europosłem. Jest również wspominany jako jeden z lepszych ministrów kultury w III RP.

FOT. European Union 2014

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 30 dni temu dnia 23/05/2024
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Maj 23, 2024 @ 11:57 am
 • W dziale: wiadomości

4 komentarze

 1. lustrator pisze:

  a tutaj metoda stukania o beton policz lata i pieniadze.>>>>W 2006 r. Sejm przeznaczył na budowę Świątyni 20 mln zł. Zabrakło jednak podstawy prawnej i ani złotówka nie została na świątynię przekazana. W 2007 r. Sejm, przyjął senacką poprawkę do budżetu na 2007 r, przesuwając na świątynię 40 mln zł z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS). Również ta dotacja z przyczyn formalnych nie została wykorzystana. W późniejszych latach Ministerstwo Kultury przekazywało dotacje na budowę Muzeum Jana Pawła II pod kopułą świątyni. Było to: 30 mln zł w 2008 r.; 4 mln zł – w 2012; 4 mln zł – w 2013 i 6 mln zł w 2014 r. Wiosną 2014 r. r. w trybie odwoławczym ministerstwo przyznało na budowę muzeum kolejne 0,2 mln zł.

 2. lustrator pisze:

  albo takie>>>Budowa Świątyni Opatrzności Bożej jest finansowana ze zbiórek w kościołach archidiecezji warszawskiej i sąsiednich diecezji. Do tego trzeba doliczyć wpłaty darczyńców – to ponad 80 tys. osób. Z informacji KAI wynika, że dotychczas uzbierano ponad 100 mln zł. 4 mln zł dorzucone przez Glińskiego pochodzą z programu na rozwój infrastruktury kulturalnej.

 3. lustrator pisze:

  wiem mieciu ze walisz mocno łbem o beton ale mozesz troche spasowac>>> To tak, jakby minister Zdrojewski rzucił 6 mln zł na tacę.To pokazuje skalę arogancji władzy i pogardę dla instytucji kultury _- grzmiał Armand Ryfiński z Twojego Ruchu.

 4. Kafar pisze:

  Wspominany też jest jako ten minister kultury, który obficie dotował budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie (rzecz dotyczy blisko 100 mln złotych i to tych nieinflacyjnych).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

piotr k drop legnicaeu

Akt oskarżenia dla trenera – pedofila z Legnicy

Read More →