wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Legnica sprzedaje działki pod farmy fotowoltaiczne

Przez   /   17/06/2020  /   No Comments

Na 25 czerwca prezydent Legnicy wyznaczył termin przetargu na 29-letnią dzierżawę nieruchomości gruntowej przy ul. Pątnowskiej, o powierzchni ponad 3 ha, z przeznaczeniem pod budowę farmy fotowoltaicznej.

Przetarg odbędzie się o godzinie 12.00 w Legnickim Centrum Kultury przy ul. Chojnowskiej 2 (wejście przez dziedziniec Akademii Rycerskiej, pomieszczenie przed Salą Maneżową).

Nieruchomość jest niezabudowana, położona przy ul. Pątnowskiej, w sąsiedztwie linii kolejowej. Obsłudze komunikacyjnej służy ulica Pątnowska, przy której przebiega sieć elektroenergetyczna niskiego napięcia i wodociągowa, zaś sieć kanalizacyjna w odległości ok 500 m. Działka jest nieuzbrojona.

W pierwszym roku dzierżawy czynsz będzie obniżony o 50 proc. od stawki osiągniętej w przetargu. Czynsz dzierżawny będzie waloryzowany w okresach rocznych, począwszy od stycznia 2022 r., w oparciu o średnioroczny wskaźnik wzrostu cen, towarów i usług ogłaszanym przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

Miesięczna stawka czynszu nie będzie niższa od kwoty 7 tys. 380 zł brutto. Zainteresowani wpłacają wadium w wysokości 36 tys. zł. Postąpienie przetargowe wynosi 100 zł.

Przypomnijmy, że w lutym roku 2020 firma z Krakowa wydzierżawiła na 29 lat 12-hektarowy teren na byłym lotnisku, by zbudować w ciągu 24 miesięcy farmę fotowoltaiczną z miesięczną opłatą czynszową w wysokości 18 tys. 696 zł brutto.

Jeszcze w tym roku Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zbuduje na terenie ujęć wodnych farmę fotowoltaiczną, której moc w pierwszym etapie osiągnie 1 MW. Obniży to koszty produkcji naszej dobrej wody, wpisując się w strategię ograniczania emisji CO2 do atmosfery. Instalacja fotowoltaiczna powstała w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Czystą energię elektryczną już od kilkunastu lat produkuje w swej pionierskiej instalacji Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Wytwarza ją z biogazów, gromadzących się na składowisku odpadów komunalnych, wykorzystując na własne potrzeby i sprzedając do sieci krajowej.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOt. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

2020-toyota2_1597141892_1892

Toyota Nowakowski jedzie dalej z Miedzią Legnica

Read More →