Starostwo
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Legnica. Śniadania na trawie w parku Miejskim

Przez   /   03/08/2021  /   No Comments

W sobotę 14 i w niedzielę 22 sierpnia Urząd Miasta w Legnicy zaprasza na dwie odsłony znanych i lubianych legnickich śniadań na trawie. Piknikowe spotkania z atrakcjami rozpoczną na Polanie Angielskiej, w parku Miejskim o godz. 11.. Relaks potrwa do godz. 14.

 

Pierwsze letnie spotkanie (14.08) pod nazwą Śniadanie na trawie. Tak oddycha Legnica! będzie dedykowane naszemu zdrowiu, profilaktyce jak i regeneracji po przejściu Covid -19. W ramach wydarzenia zostanie zainaugurowany projekt Tak Oddycha Legnica (FB/Tak oddycha Legnica FB/Projekt Zdrowie), którego twórcami są UM Legnica i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy, a partnerem Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Wspierać nas będzie również Studio Jogi JogaBella z Legnicy oraz LPWiK.
Prozdrowotne warsztaty Tak Oddycha Legnica poprowadzą fizjoterapeuci z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy Justyna Bugała-Szpak, Ewelina Andrusiak oraz Katarzyna Traczuk- Bernat, zajmujący się na co dzień pacjentami po przebytej chorobie Covid-19. Tutaj spodziewajcie się solidnej dawki wiedzy związanej z technikami wzmacniania organizmu poprzez aktywność fizyczną jaką jest Nordic Walking, nasz oddech oraz dieta. Przekazana wiedza przyda się zarówno osobom, które zmagają się z następstwami choroby jak spadek kondycji, duszności, zaburzenia koncentracji i pamięci, jak również osobom narażonym na zachorowanie na Covid-19.
Na wspólnym, rodzinnym śniadaniu będziemy mogli wziąć również udział w familijnej jodze z elementami technik jogicznego oddychania (pranajamy), które poprowadzi legnicka joginka Julia Zielińska- Stefaniak, właścicielka studia jogi JogaBella oraz twórca projektu Kinder Joga z Julką.
Julia jest akredytowaną nauczycielką Quaternity Institute (RYT 200) Yoga Alliance (Hatha Joga, Kundalini Joga, Joga Nidra, Pranayama, Medytacja oraz Filozofia i Psychologia Jogi), instruktorką Jogi dla dzieci, certyfikowaną trenerką w zakresie rozwoju osobistego oraz umiejętności wychowawczych.
- Rodzinna joga jest po to, by radość dziecka zarażała serce dorosłego, a dojrzały spokój udzielał się dzieciom, i to będzie celem naszego jogicznego, radosnego spotkania – mówi o planowanej na ten dzień praktyce instruktorka.
Dodatkowo podczas sobotniego pikniku mieszkańcy będą mogli spisać się razem z pomocą pracownika urzędu w mobilnym punkcie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Każdy, kto chciałby skorzystać z takiej możliwości musi mieć ze sobą swój numer pesel oraz numery pesel domowników.

Drugie spotkanie na Polanie Angielskiej (22.08) to nie lada gratka dla miłośników tańca, ruchu i gimnastyki. Śniadanie na trawie. Taniec, radość i chill! Będzie pełnym pozytywnych emocji tanecznym i radosnym wydarzeniem łączącym pokolenia, a to dzięki naszym partnerom – co dopiero otwartym legnickim studio tańca „Taniec do kwadratu” oraz animatorkom z Fiki Miki Animacje. Na piknikujących legniczan będą czekać warsztaty tańca w rożnym stylu, zumba, kubańska salsa solo czy tik tkok dance. A wszystko będzie zwieńczone jogicznym rozciąganiem i głębokim relaksem.
Pomyśleliśmy też o najmłodszych pociechach, które podczas obydwu wydarzeń będą mogły bawić się z animatorami, wziąć udział w grach i zabawach. Czekać na nie będą m. in.: bańki mydlane, warsztaty artystyczne, mega gry planszowe, klocki konstrukcyjne, zabawy z bajkowymi postaciami i wiele innych!
Na wszystkich uczestników czekać będzie również pyszna i darmowa lemoniada z saturatora LPWiK.

Prosimy aby na każde ze spotkań wziąć ze sobą: kijki do Nordic Walking (14.08), matę do ćwiczeń, kocyk lub leżak, własny kubek na lemoniadę z saturatora i butelkę na wodę, śniadanie ….oraz oczywiście pozytywną energię!
W razie złej pogody wydarzenie zostanie odwołane lub przesunięte na inny termin, o czym poinformujemy na profilach społecznościowych Miasto Legnica w dniu imprezy, przed jej rozpoczęciem.

Program:
14.08, godz.11.00-14.00
Śniadanie na trawie. Tak oddycha Legnica!
od 11.00 – Familijna joga z elementami jogicznych technik oddychania z Julią Zielińską- Stefaniak,
od 12.00
- Nordic Walking z elementami technik oddechowych z fizjoterapeutą oraz instruktorem Nordic Walking Eweliną Andrusiak
- Konsultacje dietetyczne z dietetykiem klinicznym Katarzyną Traczuk- Bernat
od 13.00 – Warsztaty oddychania z fizjoterapeutą Justyną Bugałą-Szpak oraz animacje i gry dla najmłodszych: bańki mydlane, mega planszówki, warsztat robienia mydełek glicerynowych, klocki konstrukcyjne, zabawy artystyczne i taneczne
dodatkowo Mobilny Punkt Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021
Partnerzy: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy, Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, Projekt Zdrowie, Studio Jogi JogaBella, LPWiK, Fiki Miki Animacje

Śniadanie na trawie. Taniec, radość i chill!
22.08, godz.11.00-14.00
od 11.00 – Tik Tok Dance z Fiki Miki Animacje
od 12.00 – salsa kubańska solo/zumba/joga z instruktorkami Studio „Taniec do Kwadratu” oraz animacje i gry dla najmłodszych: bańki mydlane, mega planszówki, warsztat robienia łapaczy snów, klocki konstrukcyjne, zabawy artystyczne i taneczne
Partnerzy: Studio „Taniec do Kwadratu”, LPWiK, Fiki Miki Animacje

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

RYC. URZĄD MIASTA W LEGNICY

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

najlepsze-szafki-metalowe

Półki metalowe wiszące w domu i w biurze

Read More →