um_szol
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica rezygnuje z pieniędzy od restauratorów

Przez   /   22/02/2021  /   2 Comments

Rada Miejska Legnicy postanowiła o zwolnieniu restauratorów z koncesji na sprzedaż alkoholu oraz zmniejszeniu do złotówki opłaty za zajęcie pasa drogowego pod ogródki gastronomiczne. 

Rada Miejska Legnicy przyjęła na dzisiejszej sesji dwie uchwały, które mają wesprzeć restauratorów, walczących o przeżycie lockdawnu.

W pierwszej, autorstwa radnej Aleksandry Krzeszewskiej, miasto  zwolniło ich z drugej raty opłaty za sprzedaż alkoholu w 2021 r. Tym, którzy wnieśli opłatę jednorazowo w terminie do 31 stycznia 2021, będzie można na podstawie uchwały  zwrócić jedną trzecią rocznej należności. Rada była w tej kwestii jednogłośna.

W drugiej uchwale, przygotowanej przez radnego Macieja Kupaja, rada zgodziła się na obniżenie do symbolicznego grosza opłaty za zajęcie pasa drogowego na ogródki letnie i zimowe przed lokalami gastronomicznymi w Legnicy. Niższa opłata będzie obowiązywać do 31 grudnia 2021 roku.

Wartość pomocy miasta dla branży gastronomicznej w Legnicy w roku 2021 wyniesie ok 120 tys. zł.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 11 dni temu dnia 22/02/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 22, 2021 @ 12:56 pm
  • W dziale: wiadomości

2 komentarze

  1. lustrator pisze:

    tak ci sie rzucilo na musg to czego ci najbardziej brakuje?

  2. zadowolony pisze:

    A to wódeczka będzie taniutka a piwko gratis ,no mieszkańcy Legnicy cieszmy się nasi włodarze o nas dbają .Wracają czasy jak za komuny tania wódeczka i naród szczęśliwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vaccination-5884513_1920

Legnicki szpital rejestruje kolejne roczniki do szczepień

Read More →