AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Co zrobić z kamienicą przy ul. św Piotra?

Przez   /   22/02/2021  /   3 Comments

Rada Miejska w Legnicy sprzeciwiła się propozcji prezydenta Tadeusza Krzakowskiego, by zabytkową dwupiętrową kamienicę przy ul. Świętego Piotra 2 bez przetargu wynająć na 6 lat stowarzyszeniu Polskie Centrum Bezpieczeństwa i Monitoringu.

Chodzi o przylegającą do urzędu miasta komunalną kamienicę, którą fundacja Liegnitz.pl dzierżawiła od 2016 roku z przeznaczeniem na muzeum historyczne. Sytuacja ekonomiczna wymusiła na fundacji rezygnację z tych planów. Potem pojawiło się stowarzyszenie Polskie Centrum Bezpieczeństwa i Monitoringu, któremu Legnitz.pl za zgodą urzędu przez jakiś czas podnajmowało pomieszczenia.

Fundacja Historyczna Liegnitz.pl zwolniła nieruchomość, prezydent Tadeusz Krzakowski wystąpił więc do rady miejskiej o zgodę na jej wydzierżawieniena na okres 6 lat Polskiemu Centrum Bezpieczeństwa i Monitoringu w trybie bezprzetargowym. Sprawa wywołała burzliwą dyskusję na sesji.

Fundacja Liegnitz.pl płaciła czynsz w wysokości 3,57 zł/ mkw. Jednocześnie była zobowiązana w ciągu 10 lat zainwestować w remont budynku 100 tys. zł. Radni opozycji wywnioskowali więc, że podobne warunki będą obowiązywać w umowie z Polskim Centrum Bezpieczeństwa i Monitoringu, i zgłosili sprzeciw. Zwracali uwagę, że PCBiM koncentruje się na działalności komercyjnej. Z tego powodu nie dostrzegają powodu, by traktować je równie preferencyjnie jak Liegnitz.pl, i oddawać atrakcyjnie zlokalizowaną nieruchomość za cenę poniżej wartości rynkowej.

Prezydent Tadeusz Krzakowski wyjaśniał, że uchwała nie zawiera stawki czynszu. Czynsz będzie podlegał negocjacjom i jeśli stawka okazę się niesatysfakcjonująca, do najmu nie dojdzie. Z rady padały głosy, że najrozsądniej będzie wystawić nieruchomość do przetargu.

Ostatecznie 12 radnych zagłosowało przeciwko wydzierżawieniu budynku dla PCBiM bez przetargu, 9 było za.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 11 dni temu dnia 22/02/2021
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Luty 22, 2021 @ 2:16 pm
 • W dziale: wiadomości

3 komentarze

 1. lustrator pisze:

  monitorowac i kontrolowac panie krzaczkowski nieustannie i bezwzglednie zeby nie bylo juz takich sytuacji>>>>>Magdalena Gortat, odznaczona przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za udział w ewakuacji pasażerów lotu kapitana Wrony, po 26 latach straciła pracę w Polskich Liniach Lotniczych. “Brała udział w strajku i tym obraziła pana prezesa” – skomentował Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego na Twitterze.

 2. lustrator pisze:

  a obatele niech sie ciesza ze beda ich kontrolowali podobni im i zagladali pod kiecke.

 3. lustrator pisze:

  co to jest k..a za nazwa krzaczkowski????Polskie Centrum Bezpieczeństwa i Monitoringu .Ma byc Polskie NARODOWE Centrum Bezpieczenstwa i Monitoringu Obywateli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vaccination-5884513_1920

Legnicki szpital rejestruje kolejne roczniki do szczepień

Read More →