Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Legnica. Licea są gotowe do próbnej matury

Przez   /   09/12/2022  /   No Comments

Ponad 460 uczniów z legnickich liceów prowadzonych przez miasto weźmie udział w próbnych maturach, które rozpoczną się 12 grudnia i potrwają do 21.

Próbna matura z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym rozpocznie się w poniedziałek 12 grudnia testem z języka polskiego. Na 13 grudnia zaplanowany jest test z języków obcych, a w środę z matematyki. Od 15 do 21 grudnia maturzyści przystąpią do próbnych egzaminów z wybranych przez siebie przedmiotów na poziomie rozszerzonym. Wszystkie egzaminy próbne rozłożone są na godziny poranne i popołudniowe.

Szkoły same decydują o sposobie i zakresie próbnych egzaminów maturalnych. Powinny jednak odbyć się one w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu. Większość szkół przeprowadzi je w tej formie z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki i języka obcego, którym najczęściej jest angielski. Niektóre placówki zdecydowały się na testy diagnostyczne również na poziomie rozszerzonym, a wśród przedmiotów wybranych przez uczniów dominuje język polski, matematyka, język angielski, biologia, chemia, geografia i historia.

Uczniowie, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć w próbnej maturze w szkole, będą mogli skorzystać z materiałów, jakie zostaną zamieszczone na stronach internetowych: Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz  Ministerstwa Edukacji i Nauki. Test z danego przedmiotu ukaże się w dniu, w którym będzie przeprowadzany egzamin, odpowiednio o godzinie 9.00 lub 14.00.

Przypomnijmy, że technika już w listopadzie przeprowadziły matury próbne dla klas na podbudowie gimnazjum (4-letnie technikum). Uczestniczyło w nich ponad 400 uczniów klas maturalnych. Właściwy egzamin maturalny w formie pisemnej i ustnej odbędzie się w dniach 4 -23 maja 2023 r.

Szczegółowy harmonogram próbnych egzaminów maturalnych, informatory, arkusze próbne oraz różnorodne materiały edukacyjne dostępne są na stronach internetowych www.cke.gov.ploraz www.oke.wroc.pl

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 498 dni temu dnia 09/12/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 9, 2022 @ 2:49 pm
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

OLIMPIADA_2024_PLAKAT

Młodzi pasjonaci średniowiecza w Collegium Witelona

Read More →