AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Będzie chodnik przy ul. Działkowej

Przez   /   21/02/2020  /   No Comments

Zarząd Dróg Miejskich przekazał plac budowy konsorcjum firm Fortum i Kombud, które wybuduje chodnik przy ul. Działkowej, na odcinku od torów kolejowych do ul. Rolniczej. Roboty rozpoczną się niebawem.

Jest to bardzo ważna inwestycja, która zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych. Jej wartość to nieco ponad 408 tys. zł.
Zakres prac obejmuje budowę od podstaw chodnika wraz z kanalizacją deszczową od strony siedziby firmy Tauron. Po drugiej stronie jezdni powstanie peron autobusowy.
Dotychczas piesi na tym odcinku ul. Działkowej przemieszczali się poboczem, co było niebezpieczne i niewygodne. Inwestycja poprawi komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo.
Przypomnijmy, że wcześniej gruntownie odnowiony został chodnik przy ul. Działkowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury do Senatorskiej.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 39 dni temu dnia 21/02/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 21, 2020 @ 3:31 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wielki-piatek-2013-115-1024x682

Biskup zamyka kościoły na czas mszy. Inna Wielkanoc

Read More →