AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Legnicka PWSZ Najlepszą Uczelnią Zawodową w Polsce

Przez   /   18/05/2020  /   No Comments

Akademickie Centrum Informacyjne w Poznaniu ogłosiło wyniki 10. edycji konkursu na „Najbardziej innowacyjną i kreatywną Uczelnie w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych”. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy znalazła się w zaszczytnym gronie laureatów w kategorii „Najlepsze Polskie Uczelnie Zawodowe”.

Projekt ogólnopolskiego konkursu dla szkół wyższych miał na celu ocenę stopnia wykorzystania nowoczesnych technologii wspierających proces nauczania, a także zapoznanie się z innowacyjnymi działaniami, realizowanymi w sektorze edukacji wyższej.
Akademickie Centrum Informacyjne w Poznaniu potwierdziło pozycję Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy jako placówki prezentującej najlepsze narzędzia oraz projekty poprawiające status własnych absolwentów na rynku pracy, a także realizującej adekwatne do rynku pracy programy nauczania, dzięki którym może kształcić dobrych specjalistów, poszukiwanych przez pracodawców.
To właśnie miĘdzy innymi praktyczny aspekt kształcenia i właściwe przygotowanie studentów do pracy wyróżnia naszą Uczelnię. Pod uwagę brano takie aspekty funkcjonowania Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy jak działalność jednostek uczelnianych na rzecz studentów i absolwentów, dostosowanie programu nauczania do potrzeb rynku pracy, krajowe i zagraniczne programy stażowe, a także współpraca uczelni z pracodawcami z regionu.
Misją PWSZ im. Witelona w Legnicy jest przekazanie i wzbogacenie wiedzy w zakresie realizowanych kierunków i specjalności, kształcenie zawodowe, akademickie i ustawiczne wysoko kwalifikowanych, przedsiębiorczych kadr, zdolnych sprostać wyzwaniom gospodarczym i społecznym zarówno w skali regionu, jak też kraju. Wszystkie prowadzone kierunki studiów mają profil praktyczny, znacznie zwiększający szansę na zatrudnienie po studiach. Prowadzone są również stałe konsultacje merytoryczne z partnerami zewnętrznymi w zakresie doskonalenia nowych programów nauczania.
Uczelnia realizuje liczne projekty i inwestycje, gwarantujące możliwie jak najlepsze warunki prowadzenia zajęć naukowo-dydaktycznych. Nowoczesna biblioteka, Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej to tylko niektóre z nich. Uczelnia oferuje kandydatom atrakcyjne kierunki na poziomie jednolitych studiów magisterskich (studia 5-letnie), magisterskich (studia 2-letnie), licencjackich, inżynierskich jak również studia podyplomowe.

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 17 dni temu dnia 18/05/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 18, 2020 @ 11:17 am
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

matura_2019_foto_archiwalne

W poniedziałek zaczynają się matury. Jak będą wyglądać?

Read More →