poszukiwacze UM
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Kunicki Bieg Reggae zamieni się w półmaraton

Przez   /   16/11/2020  /   No Comments

W 2021 roku w Kunickim Biegu Reggae pobiegniemy półmaraton, a kiedy maraton?

Jeszcze wspominamy letnie wydarzenie kulturalno-sportowe, jakim jest Kunicki Bieg Reggae towarzyszący Festiwalowi Reggae w Kunicach, a organizatorzy, czyli Gminny Ośrodek Kultury i Sportu już przygotowuje się do kolejnej- siódmej edycji biegu i atestuje nowe trasy biegowe.

Przypomnijmy, że Kunicki Bieg Reggae to już impreza sportowa z tradycjami i z roku na rok gromadzi coraz więcej miłośników tej dyscypliny sportu. W tym roku zgłoszeni zawodnicy pobiegli na trasach 5, 10 i 20 km. Aktualnie GOKiS Kunice ma certyfikaty aż na 8  tras biegowych – 5, 10, 15, 20, 25, 30 km oraz półmaraton i maraton!  Pomiarów dokonał certyfikowany atestator PZLA, pan Marek Tokarczyk.

Skąd pomysł na przygotowanie atestowanych tras na półmaraton i maraton? GOKiS wsłuchuje się w opinie zawodników i szybko odpowiada na ich potrzeby. Skoro jest liczna grupa, która pokonuje dystans 20 km, to blisko już do półmaratonu. Uczestnicy, biegnąc na atestowanych trasach, często mierzą się z własnymi możliwościami, walczą o pokonanie życiowych rekordów i  mają gwarancję, że wyniki są porównywalne z poprzednimi zawodami. Na Dolnym Śląsku jest tylko 12 atestowanych tras półmaratonu, dlatego Kunice dołączają do grona organizatorów, który zapewnią biegaczom profesjonalne warunki uczestnictwa w zawodach i startują z nową trasą 21,0975 km.

A kiedy w takim razie nad Jeziorem Kunickim pobiegniemy Maraton? W Polsce biegacze mogą zmierzyć się z własnymi możliwościami na 23 trasach, na Dolnym Śląsku tylko na 4, w tym jest trasa w Kunicach. Maraton będzie kolejnym w rozwoju tej sportowej imprezy, ale nie nastąpi to jeszcze w 2021 roku. Na ten moment organizatorzy na pewno zapraszają zawodników na  Kunicki Bieg Reggae na dystansach 5, 10 km oraz półmaraton.

Jacek Stacewicz

FOT. JACEK STACEWICZ

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 19 dni temu dnia 16/11/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 16, 2020 @ 4:08 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

drzazga-2-fot-b-hamanowicz-miedzlegnica-eu_1607108074_8074

Miedź Legnica – Stomil Olsztyn 2:2. Mówią trenerzy

Read More →