OSOBUS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Kreatywne lato z Galerią Sztuki – dla dzieci i dorosłych

Przez   /   06/07/2024  /   No Comments

Galeria Sztuki zaprasza w wakacje. Jak co rok, odbędzie się szereg wydarzeń dla dorosłych i dla dzieci, skupionych wokół sztuki współczesnej, kreatywnego spędzania wolnego czasu, ekologii, czytelnictwa i relaksu. Będziemy czytać, słuchać, poznawać sztukę współczesną i tworzyć, a przy tym świetnie się bawić.

- Bardzo się cieszymy, że możemy kontynuować nasze działania artystyczne, edukacyjne, integracyjne i literackie. Uzyskane dofinansowania pozwolą nam realizować kolejne trzy projekty, które pozwolą nam działać przez całe wakacje, a nawet jesienią. To prawie 150 000 zł, dzięki którym zrealizujemy ponad sto działań. Będą to warsztaty dla dzieci i dorosłych, będą to także spotkania z artystami i aktywistami, będą to szkolenia, ale także nietypowe jak na galerię sztuki, ale typowe jak na naszą instytucję – spacery, pikniki, kino, koncerty i spotkania z nietypowymi ludźmi – zachęca Justyna Teodorczyk, dyrektorka Galerii Sztuki. Udział we wszystkich wydarzeń będzie bezpłatny.

Wszystkie wydarzenia będą odbywać się w ramach aż pięciu projektów, w tym – trzech dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego: „Ekologia jest sztuką” (wartość projektu: 41 096 zł), „zaCZYTAjmy się” (wartość projektu: 47 938 zł) i „Sztuka – Empatia – Integracja” (wartość projektu: 33 356 zł).

Przed nami ponad 60 godzin warsztatów, ponad 15 godzin spotkań autorskich i prezentacji, ponad 30 zaproszonych twórców, prelegentów i instruktorów, dwie wystawy, dwa pikniki, cztery koncerty, dwie sesje jogi, a ponadto cykliczne „czytanie na dywanie”, dwie wizyty Book Truck’a – mobilnej księgarni oferująca najciekawsze wydawnictwa w Polsce. Zobaczymy m.in. poruszającą wystawę rysunków dzieci z Ukrainy oraz filmy poruszające wątki ekologii, zmian klimatycznych, ochrony wód, środowiska i zwierząt, w tym – „Przynoszę Ci dzikość” opowiadający o wielokrotnie współpracującym z legnicką Galerią muzyku i aktywiście Odry – Michale Zygmuncie. Wśród zaproszonych do Legnicy gości znajdzie się także m.in. Paweł Romańczuk, który zagra na „małych instrumentach” czy Marta Pokorska-Jurek, która poprowadzi spotkanie edukacyjne oparte na treści książki „Zęby, ciosy, siekacze” – zobaczymy na nim zwierzęce czaszki i zęby a pokaz zwieńczy warsztat plastyczno-modelarski, w galerii pojawi się także Grzegorz Kasdepke – popularny autor książek dla dzieci. Reaktywowana zostanie także działalność Otwartej Pracowni Sztuki, między innymi poprzez wolontariat i szkolenia.

Nie zabraknie także organizowanych przez Galerię Sztuki co rok wydarzeń dofinansowanych przez Urząd Miasta Legnicy – Wakacyjnych Twórczych Spotkań (wartość projektu: 10 700 zł) i Familiady (wartość projektu: 10 400 zł). Wakacyjne Twórcze Spotkania to cyklu warsztatów dla dzieci i dorosłych, które odbywają się w każdą sobotę od 6 lipca do 24 sierpnia. Każde spotkanie jest poświęcone innej technice plastycznej, prezentowanej przez artystów i instruktorów związanych z Legnicą. Tegoroczna edycja warsztatów będzie utrzymana w klimacie marynistycznym. Uczestnicy będą mieli okazję pracować z motywami morskimi w różnych technikach plastycznych, takich jak: malarstwo na płótnie i szkle, akwarela, szkic, ceramika warsztatowa, tworzenie miedzianej biżuterii oraz tworzenie eko-toreb. A efekty tych prac zobaczymy na wystawie podczas pikniku rodzinnego Familiady, który odbędzie się 31 sierpnia na dziedzińcu Zamku Piastowskiego i będzie kolejną okazją do udziału w około dziesięciu różnych zajęciach plastycznych.
Galeria już teraz zaprasza dzieci na pierwsze „czytanie na dywanie” i warsztaty tworzenia zakładek do książek z suszonych kwiatów. Na warsztaty (godz. 13.00) zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Spotkanie poprowadzi Monika Kręcisz-Kozłowska – aktywistka, florystka i wszechstronna działaczka kultury.

Zapisy: galeria@galeria.legnica.eu lub pod nr tel. 535 600 599. A na dobry początek, równo w południe, odbędzie się czytanie bajek najmłodszym, a ponadto będziemy wymieniać się książkami, ubraniami, zabawkami i innymi przedmiotami – w otoczeniu sztuki i roślin, przy zdrowym poczęstunku. Wydarzenia będą odbywać się w Galerii Sztuki, pl. Katedralny 1. Udział bezpłatny. Wstęp wolny.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

445746453_969909658471270_8653720873677195199_n

“Świat Zagadka” Małgorzaty Bulandy w Muzeum Śląskim

Read More →