OSOBUS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Burza rozpędziła Świat pod Kyczerą. Będzie powtórka

Przez   /   01/07/2024  /   No Comments

Ze względu na oberwanie chmury nad Legnicą organizatorzy przerwali koncert galowy Międzynarodowego Festiwalu Świat pod Kyczerą. Publiczność i artyści w popłochu szukali schronienia w kawiarniach, bramach, pod parasolami i… w burze poselskim Arkadiusza Sikory. Zapadła decyzja, że w środę 3 lipca zostanie powtórzony zarówno korowód (godz. 16) jak i koncert w Rynku (godz. 17).

W tegorocznej edycji festiwalu, organizowanego przez Jerzego Starzyńskiego i jego Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca Kyczera, udział bierze 11 zespołów z Polski, Ukrainy i Armenii, Bułgarii, Indii, Hiszpanii, Meksyku, Senegalu oraz Słowacji. W Legnicy ponad tysiąc mieszkańców przyszło obejrzeć korowód i koncert galowy na Rynku. Niestety, pogoda pokrzyżowała te plany. Kilkadziesiąt minut po otwarciu koncertu galowego lunął gwałtowny deszcz. Zagrzmiało. Jerzy Starzyński najpierw ogłosił piętnastominutową przerwę, potem ze względu na niekorzystne prognozy odwołał wszystkie dzisiejsze występy. Dobra wiadomość jest taka, że całość – i korowód, i koncert galowy w Rynku – zostaną powtórzone w środę 3 lipca.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

445746453_969909658471270_8653720873677195199_n

“Świat Zagadka” Małgorzaty Bulandy w Muzeum Śląskim

Read More →